Jan Tuna s novým sestřihem

Jan Tuna s novým sestřihem Foto: Stream.cz

Z postrachu nepoctivých obchodníků je nový člověk: Sundal háro a vypadá jak zpěvák popu

Dlouhé vlasy a zaujetí, s nímž se každé nepravosti snaží přijít na kloub, tak se reportér Jan Tuna (43) před lety zapsal do povědomí diváků. Teď vzal jeden z jeho charakteristických znaků za své.

Bohužel pro nepoctivé obchodníky se reportér a tvůrce pořadu A DOST! nevzdal svého úsilí pomáhat podvedeným, ale rozevláté hřívy. O té přitom ještě nedávno prohlašoval, že až ji zkrátí, bude to definitivní tečka za jeho produktivním věkem. Množství kauz, jež za poslední dobu odhalil, a intenzivní tréninkový plán, který si naordinoval, ale rozhodně nenasvědčují tomu, že by mu docházel dech.

Plný sil ostatně odletěl i na dovolenou do Íránu. Když se z blízkovýchodní země vrátil, spolupracovníci a vlastní děti ho nepoznávali. Z letadla na Letišti Václava Havla totiž vystoupil úplně jiný člověk! Osudovou se Tunovi stala cesta na Blízký východ, kam odletěl s přáteli a kolegy z internetové televize Stream.cz.

A právě jeden z nich, investigativní reportér Janek Rubeš, má na svědomí, že na ně v Šírázu vytáhli břitvu. Naštěstí se tak nestalo při žádné pouliční potyčce, ale v pánském holičství, ve kterém se zastavili, aby si zkrátili čekání na autobus do dalšího íránského města. Janek, zvyklý ve svých reportážích čelit nejrůznějším argumentům, nakonec pomyslný souboj o krátké vlasy vyhrál a svého dlouhovlasého kolegu přesvědčil, aby usedl do křesla a téměř po čtvrtstoletí radikálně změnil image.

„Ještě před pár dny by mě to ani ve snu nenapadlo. Ale jedinečnost okamžiku a Jankovo hecování byly tak působivé, že jsem si řekl: „Proč ne?“ A jsem za to rád. Celý náš výlet provázely silné zážitky, jedinečná atmosféra, nádherná příroda, dechberoucí historie i památky. A hlavně milí, usměvaví a vstřícní lidé, kteří vám na každém kroku pomáhají. Tyhle okamžiky jsou nad všechny suvenýry, ukládají se v srdci a nezapomíná se na ně,“ popsal Tuna své bezprostřední zážitky z Orientu.

„Rád bych se tam znovu vrátil. Minimálně na další ostříhání, protože teď už to dvakrát do roka jako dřív stačit nebude,“ dodal Hoinza pobaveně s tím, že když v novém účesu poprvé vyzvedával syna a dvě dcery ze školy, nepoznali ho, a profesorka Hajšlová, se kterou druhým rokem spolupracuje na pořadu A DOST!, si ho spletla se studentem. 

Líbí se vám nová image Jana Tuny?

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků