Za nemovitost po Elvisovi Presleym si zájemce bude muset připlatit.

Za nemovitost po Elvisovi Presleym si zájemce bude muset připlatit. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Dům po Elvisovi Presleym je na prodej za astronomickou sumu. Tohle sídlo bylo hodno krále rock’n’rollu!

Ti, kteří zatouží bydlet ve stejném domě jako král rock’n’rollu Elvis Presley (✝42), budou muset sáhnout hodně hluboko do kapsy. Tedy spíš do bankovního účtu. Dovolit si tenhle luxus v Beverly Hills mohou opravdu jen ti nejzaopatřenější. Nemovitost, v níž žil Presley se svou ženou Priscillou a dcerou Lisou Marií v letech 1967 - 1973, je k mání za 30 miliónů dolarů, což v přepočtu na koruny dělá miliónů rovnou 738.

Je až k nevíře, že se požadovaná cena za dům ve francouzském stylu o pěti ložnicích a třech koupelnách s okny od podlahy ke stropům zdvojnásobila během pouhých dvou let. Současný majitel jej totiž pořídil v roce 2014 za 15 miliónů dolarů, zatímco Presley za něj v 60. letech minulého století zaplatil 400 tisíc dolarů.

Dům ovšem majitele mění až překvapivě často, v letech 2012 - 2014 jej vlastnil zakladatel řetězce Hard Rock Café Peter Morton, který dokonce plánoval stavbu zdemolovat, ačkoli ji pořídil za 10 miliónů dolarů. Památný dům je totiž dodnes častým terčem zájmu a návštěv Elvisových fanoušků, a to i téměř čtyřicet let po jeho smrti. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků