Chalupa Karla Gotta. Teď se jí narychlo zbavuje.

Chalupa Karla Gotta. Teď se jí narychlo zbavuje. Michaela Feuereislová

Karle, vážně? Gott se narychlo zbavuje chalupy za milióny. Kvůli velmi zvláštní příčině!

Jde o gesto, které jsme během dlouhé kariéry nejslavnějšího českého zpěváka ještě nikdy nezažili. Zpěvák Karel Gott (✝80) oznámil, že se zbaví chaty v hodnotě v řádu miliónů, kterou si staví v severních Čechách. A důvodem má být ohromná mediální štvanice! Je to ale skutečný důvod a není ten údajný hon na zpěváka zbytečně zveličený? Hlasujte v anketě na konci článku!

„Těšil jsem se, že budeme mít místo, kde budu moci odpočívat, malovat, číst si a přemýšlet o životě. Tím místem se měla stát obec Doubice v severních Čechách. Koupili jsme zde pozemek a záměrně jsem jej formálně napsal na moji tchyni, abych předešel předčasné mediální publicitě,“ napsal na začátek zpěvák.

Netušil prý, jakou smršť stavba způsobí. Stěžuje si, že informace o stavbě chalupy se denně objevovala v médiích, včetně fotek a videí z dronů. Přestože má pravdu a pár dnů se tohle dělo, již dávno je to pasé. Zájem redakcí opadl stejně tak rychle, jako začal. I tak to zpěvák prezentuje jako příčinu rozhodnutí chalupu prodat.

„Velmi mě však mrzí, že i přes mé prosby, aby média ubrala nohu z plynu, co se týče Doubice, novináři nepolevili a jak nám bylo sděleno, ani do budoucna polevit nehodlají. Je to pro mě jasný vzkaz, že některá média ani trochu nerespektují a nectí soukromí mé a celé mojí rodiny. Došlo to dokonce až tak daleko, že redaktoři dělají ankety s obyvateli Doubice a jak jsem se i dozvěděl, tak cestovní kanceláře vypisují zájezdy do obce, aby se veřejnost podívala, kde stavíme,“ píše dál s tím, že pohár jeho trpělivosti přetekl.

O zájezdech z Německa ale přitom mluvil u Karla Šípa ve Všechnopárty s nadhledem. Musel tušit, že sem tam se o jeho místě odpočinku napíše. Že by ale novináři jako třeba v Hollywoodu stepovali před chalupou čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v kuse, to by byla naivní představa.

„Naše původní nadšení mít roubenku v severních Čechách se změnilo ve velké zklamání. Nemáme s manželkou a dětmi zájem na tom, aby každý náš krok na pozemku v Doubici byl pod drobnohledem. Stala se z ní atrakce. Proto jsme se rozhodli, i s ohledem na místní obyvatele a jejich klidné žití v obci, že pozemek s nedokončenou stavbou prodáme,“ dodal zpěvák.

Tak snad se nezačne bát, že by někdo začal mít až moc velký zájem i o vilu na Bertramce… 

Co si myslíte o náhlém prodeji chalupy Karla Gotta?

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků