Dan Hůlka zítra dostane vyznamenání z rukou prezidenta republiky.

Dan Hůlka zítra dostane vyznamenání z rukou prezidenta republiky. Michaela Feuereislová

Vyznamenání pro Hůlku? Kamarádi z hudební branže se do něj tvrdě opřeli

Zpěvák Daniel Hůlka (53) by mě již zítra převzít vyznamenání prezidenta Miloše Zemana. A díky tomu se na něj valí pořádná vlna kritiky. Za co ho má? Za věrnost svému kamarádu Milošovi. Má to ale háček. Většina lidí si dobře pamatuje, jak Hůlka zbožňoval Dalajlámu, jeho největším snem je výlet do Tibetu.

A pozastavují se nad tím i Hůlkovi přátelé. Hudební skladatel a člen 4TETu Jiří Škorpík se rozvášnil na sociální síti. "Zůstává mi rozum stát a nemohl jsem v noci spát! Přemýšlel jsem o Danu Hermanovi… o řádech… o Danu Hůlkovi, o roku 1995 a o Draculovi, o všem, o všech… Teď je mi ale smutno z toho všeho okolo a vše je tolik tolik ostudné. Nejen každý hasič, lékař, zdravotní sestra či profesor udělali pro lid i pro tuto zem víc…, ale lidé, je to volba prezidenta. Nikoliv "mého", ale prezidenta. Jisté je, že nyní bude Dan Dracula pít mnoha lidem krev o něco víc. Přijde tam a bude hrd a dojat. Velmi statečně a "pevně" ohne páteř a zlomí se v pase a pak bude vysvětlovat, co vše vykonal," napsal Škorpík a přidala se také Linda Finková. "Vsaď se, že Danča tam přijde. A bude děsně hrdej a narovnanej," napsala.

Škorpík také zavzpomínal na Hůlkovu lásku k Tibetu. "Jde o nějakou tu národní hrdost, o čest, o svobodu a slušnost, o styl a glanc a vkus. Třeba si Dan vezme na předávání Státního vyznamenání své staré tričko "Free Tibet", které hrdě nosil, či fotku z cesty do Tibetu, odznak OF a Václava Havla, či sklenku bílého a brčko nebo trávu a vzpomene si. Vzpomene na to, kým byl a v co ještě před lety přece věřil, za čím stál a co Hlasitě Hrdě Hlásal!!! Třeba ho konečně už něco vrátí zpět k sobě samému. K Danovi, kterého jsem měl nejen já moc rád a při kterém jsem léta stál na koncertech, představeních a vystoupeních, kterých byly stovky a… nemusel jsem se za to stydět. Snad…, nejen kvůli němu doufám, že procitne," doufá Škorpík.  

Super.cz


Časová osa článků