V Londýně prodávají zmrzlinu z mateřského mléka

O zmrzlinu z mateřského mléka rozšířila v pátek svou nabídku londýnská zmrzlinárna Icecreamists. Porce sice stojí 14 liber (420 korun), ale zakladatel podniku Matt O´Connor věří, že zákazníkům bude i tak chutnat. Mléko k výrobě nové pochoutky, pojmenované Baby Gaga, poskytly ženy, které odpověděly na inzerát zveřejněný na specializovaném internetovém fóru pro matky.

Pro začátek jich bylo patnáct. Agentura Reuters citovala jednu z nich, pětatřicetiletou Victorii Hileyovou, která řekla, že kdyby dospělí lidé věděli, jak je mateřské mléko chutné, chtělo by mnohem víc mladých maminek své děti kojit.

"Co může být přirozenějšího než čerstvé mateřské mléko ve zmrzlině? A pro mě je to taky cesta, jak bojovat s recesí - co je špatného na tom, když využiji svých zdrojů pro trochu peněz navíc?" prohlásila Hileyová, která nový druh zmrzliny prý ochutnala. Podle ní je velice chutná a opravdu se rozplývá v puse.

"Jde o čistý, organický a naprosto přirozený výrobek. Právě dnes ráno jsem si Baby Gaga dal a cítím se skvěle," řekl O´Connor.

V USA nedávno začali vyrábět z mateřského mléka například i sýr.

ČTK 


Časová osa článků