Marian Vojtko o obsahu svého šatníku Super.cz

Nejradši by nosil džíny i k upírskému plášti: Marian Vojtko mluví do řemesla kostýmnímu výtvarníkovi Plesu upírů

Se zpěvákem Marianem Vojtkem (48) jsme si po tiskové konferenci, kde se představoval muzikál Ples upírů, který se bude od 12. února uvádět v pražské GoJa Music Hall, povídali nejen o jeho roli, ale i o módě. Prý si na ni potrpí. To nám potvrdil, když jsme se setkali na otevření nového značkového obchodu.

"Na ty role upírů budeme mít krásné kostýmy za milióny korun, v soukromí dávám přednost o něco levnějším kouskům," smál se zpěvák. "Slíbili mi krásné džíny a triko, proto jsem přišel," dodal, že právě tyhle kousky oděvů zabírají v jeho šatníku největší prostor a uvítal by, kdyby si džíny mohl vzít i k upírskému plášti. "Možná by se to dnešním moderním lidem i líbilo," krčil rameny.

Marian si nechal postavit dům, v němž má na mužské poměry i dost velkou šatní skříň. "Mám obrovskou skříň přes celou zeď, ale mám tam opravdu hlavně trika a džíny. Skoro nic jiného nenosím, ale už mě donutili, že bych měl vypadat důstojněji, když dělám i trošku vážnější hudbu, tak už jsem si začal kupovat i saka a košile. Takže v jedné části skříně mám asi čtyři nebo pět sak, a ve druhé dva tisíce triček," přiznal.

Šatník tedy obměňuje s věkem. "Možná, že za dvacet let budu mít čtyři stovky sak a obleků a nějaké čtvery džíny. A třeba i nějaký svatební oblek," dodal s humorem Marian. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků