Michael Jackson ve výdělcích všem utekl na míle daleko...

Michael Jackson ve výdělcích všem utekl na míle daleko... Profimedia.cz

TOP 10 nejvýdělečnějších celebrit po smrti: Žebříčku vévodí král popu

13. října 2016 15:59

Letošnímu žebříčku deseti nejvíce vydělávajících celebrit, které již nejsou mezi námi, na plné čáře kraluje Michael Jackson (✝50). Podle časopisu Forbes to jen za uplynulých dvanáct měsíců činilo neuvěřitelných 825 miliónů dolarů, což v korunách dělá více než dvacet miliard.

Jackson tak zbytku celebrit utekl na celé čáře, jelikož druhý v pořadí Charles Schulz (americký tvůrce komiksů) vydělal 48 miliónů dolarů - 1,17 miliardy korun. Z Jacksonova majetku totiž letos společnost Sony koupila padesátiprocentní podíl na jeho vlastnických právech k mnoha hudebním titulům, z nichž největší cenu měla sbírka písní od Beatles. Právě tento obchod se na výsledném odhadu výdělků podepsal nejvíc.

Třetí příčku obsadil teprve v srpnu zesnulý bývalý americký golfista Arnold Palmer, jenž si ještě na značnou část z vydělaných čtyřiceti miliónů dolarů (980 miliónů korun) přišel před úmrtím. Čtvrtý je pak Elvis Presley s 27 milióny dolarů (661 miliónů korun) a první pětici uzavírá Prince s 25 milióny dolarů (612 miliónů korun).

Zbylé příčky obsadili: 6. Bob Marley - 21 miliónů dolarů, 7. Theodor "Dr. Seuss" Geisel - 20 miliónů dolarů, 8. John Lennon - 12 miliónů dolarů, 9. Albert Einstein - 11,5 miliónů dolarů a 10. Bettie Page - 11 miliónů dolarů. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz