Iva Janžurová s Robertem Vanem

Iva Janžurová s Robertem Vanem Michaela Feuereislová

Po operaci srdce vypadá skvěle: Iva Janžurová vzpomínala se slavným fotografem na svoji roli modelky

6. října 2016 9:09

Fotograf Robert Vano sice svůj objektiv zaměřuje zejména na mladé muže, jak on sám říká - na kluky, jako kmotru své vzpomínkové knihy a zároveň vernisáže svých 74 barevných snímků si však vybral herečku Ivu Janžurovou. Ta po operaci srdeční chlopně vypadá báječně.

„Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že i já budu někdy vzpomínat a teď je to tady,“ začal svůj proslov Vano. Na otázku, proč tentokrát vystavuje právě barevné fotografie, odpověděl: „Všechno se během mého života dělo zároveň. Fotil jsem kluky, holky, barevně, černobíle, polaroidem, cross procesem, ale nemůžu vystavit všechno najednou, aby se lidi nepoblili,“ vtipkoval Vano.

Často prý také slýchá, proč neudělá knihu s celebritami. „Já jsem taky celebrita a taky proto, že kdybych do knihy dal třeba všechny fotky mojí milované Ivušky Janžurové, tak bych pak nevěděl, jestli to lidé kupují kvůli ní, nebo kvůli mně,“ řekl na účet své blízké přítelkyně.

Janžurová Vanovi nezůstala nic dlužná a zavzpomínala na jejich první focení pro časopis Elle. „Chemie je důležitý moment zamilování. Když mě Robert fotil kdysi dávno pro Elle, tak já jsem se dvě hodiny líčila a on pak pětkrát zmáčknul spoušť a bylo hotovo. Ale  při těch pěti zmáčknutích fotoaparátu na mě hledělo jeho oko, a to oko mě nějak chemicky uhranulo – já ho od té doby miluju,“ netajila se svými sympatiemi k fotografovi.

Na slavnostní vernisáž a křest do třetího patra Kotvy zavítala také stále dobře vypadající bývalá královna modelek Milada Karasová a zpěvák Pavel Vítek, který před pár dny oslavil 54. narozeniny. 

Saša Šeflová , Super.cz