Tereza Maxová se těší z úspěchů, kterými se pyšní její nadace. Super.cz

Nespočtu opuštěných dětí pomohla Maxová najít milující rodinu. Neuvažovala zasloužilá maminka sama někdy o adopci?

Tereza Maxová (49) brzy oslaví dvacet let působení nadace nesoucí její jméno, která pomáhá potřebným dětem. Za dvě dekády organizace pomohla obrovskému množství dětí a dobře mířená pomoc za tu spoustu let začíná nést své ovoce.

„Člověk má možnost vidět před a po. Pamatuju si na dvojčata z kojeňáčku, která jsem měla u sebe doma. Tenkrát ta adopce byla skoro nemožná, nakonec se dostala do Londýna, jeden studuje práva, druhý je úspěšný kadeřník. Jejich maminka mi řekla, že jsem ten zapomenutý článek v jejich životě. To mě vždycky hrozně moc potěší,” řekla nám Tereza Maxová během své poslední návštěvy Prahy, když zahajovala happening Terybear hýbe Prahou.

Tereza Maxová pomohla nespočtu dětí k získání vlastní milující rodiny, neuvažovala modelka někdy o tom, že by sama do své rodiny natrvalo přijala opuštěné dítě? „My jsme početná rodina, mám tři děti. Všechno se děje ve velké rychlosti a člověk chce, aby měl na děti čas. Myslím si, že díky tomu, že mám nadaci, tak pomůžu podstatně více dětem a dává mi to větší smysl,” vysvětlila svůj postoj Tereza Maxová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků