Tohle každá česká návrhářka nezvládne.

Tohle každá česká návrhářka nezvládne. Michaela Feuereislová

Věk je pro ni jen číslo. Obdivuhodně pružná Matragi předváděla profesionální baletce, jak prezentovat její pohádkové róby

Příští rok uplyne pětatřicet let od momentu, kdy Blanka Matragi (68) otevřela ateliér a studio v Bejrútu. Tuto skutečnost se rozhodla původem česká designérka oslavit galavečerem, který proběhne 11. listopadu v Obecním domě v Praze.

Kvůli této gala fashion show proběhlo minulý týden focení pod taktovkou módní fotografky Lucie Robinson, během kterého čtyři v zahraničí úspěšné modelky oblékly návrhářčiny modely z kolekce zasvěcené základním přírodním živlům.

„Bez těchto elementů - půdy, vody, vzduchu i ohně - by život na naší Zemi neexistoval, 
proto i já se v kolekci Elements v téhle pohnuté době navracím ke kořenům a svým dílem chci přispět k úsilí o záchranu planety,” říká Matragi a dodává: „Současný rychlý a internetově propojený svět nám tyto živly představuje v nejrůznějších výtvarných formách a já doufám, že také mně se podaří je autorsky ukázat v mém oděvním projevu a obohatit je o nejnáročnější požadavky doby.”

Překvapením a povýšením celé fotoprodukce bylo pro Blanku Matragi setkání s profesionální sólistkou baletu Národního divadla Zuzanou Šimákovou, která dokázala svým projevem propojit dva odlišné profesionální světy tance a módy a designu v jejích modelech. Blanka Matragi podle očekávání neváhala zkušené baletce ukázat, jak si představuje, aby její modely předvedla. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků