Josef Rychtář

Josef Rychtář Michaela Feuereislová

Trest pro recidivistu z českého šoubyznysu: Čtyři roky podmínka a roční zákaz řízení

Jestliže někdo v následujícím (dnes již necelém) roce načapá vdovce po Ivetě Bartošové (✝48) za volantem, půjde pravděpodobně sedět. Zákaz řízení na jeden rok dostal rozsudkem vsetínského soudu za nehodu, kterou způsobil ještě za života své manželky a při níž zranil několik lidí. Kromě toho se na bedra kontroverzního říčanského podnikatele navalila ještě pořádně dlouhá podmínka!

Jak je u Josefa Rychtáře (63) zvykem, původní rozsudek se mu nelíbil, a tak se odvolal. Jenže v Ostravě justice rozhodnutí první instance potvrdila a od května je tak pravomocné. Zrušila zároveň běžící trest za zmlácení exmanželky Dariny Nové a uložila mu souhrnný trest.

„Okresním soudem ve Vsetíně byl obžalovaný uznán vinným a byl mu uložen souhrnný trest odnětí svobody v trvání dvou let, přičemž jeho výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu čtyř let,“ potvrdila Super.cz informace mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová.

I když se začaly objevovat hlasy, že přes vyslovený zákaz řízení stejně kdosi Rychtáře za volantem viděl, informace nešlo ověřit. Pokud by se tak skutečně choval a čapla ho při tom policie, může za maření výkonu úředního rozhodnutí putovat hned za mříže.

Vdovec momentálně dlí mimo Říčany, byl soudně vykázán z vily své ex. Soud teď buď může rozhodnout o prodloužení o jeden měsíc, nebo mu dovolí vrátit se domů. Aspoň do doby, kdy by se Darině povedlo vystěhovat ho i s jeho firmou na ulici, jak plánuje. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků