Manažer Petra Muka Richard Dušák se svou novou klientkou Ivetou Bartošovou.

Manažer Petra Muka Richard Dušák se svou novou klientkou Ivetou Bartošovou. Michaela Feuereislová

To snad ne! Bartošová zase mění manažera!

Ivetě Bartošové po rozpačitém podzimu opředeném alkoholickými skandály svitla naděje na nový start kariéry. Pomoci jí chce manažer zesnulého Petra Muka (†45) Richard Dušák. "Domluvili jsme se minulý týden," potvrdil Novinkám Dušák.

Ještě na podzim zpěvačka Iveta Bartošová (44) prohlašovala, jaký má kolem sebe skvělý tým spolupracovníků. Pár měsíců poté ale všichni její manažeři, tanečníci, choreografové, kuchařky a tiskoví mluvčí byli buď vyhozeni, nebo se znechucením odešli. Nový tým jí teď sestavuje právě muž, který úspěšně posunoval v kariéře Petra Muka.

"Naše agentura s ní spolupracovala již dříve, teď bych jí rád pomohl víc. Iveta by ráda začala fungovat nějak rozumně a chtěla by obrátit svůj mediální obraz. Vypadá to s ní nadějně," říká Richard Dušák.

Staronovou zákaznici Bartošovou si muž, který loni snad na každém kroku doprovázel Mukovu manželku Evu a snažil se jí pomoci v nejkritičtějších dnech po smrti svého předchozího klienta, přijel zkontrolovat na nedávný koncert v Kutné Hoře a její výkon ho uspokojil.

"Iveta Bartošová je výborná zpěvačka, její písničky určitému okruhu posluchačů léta rozdávají radost. Je to žena, která bojuje s osudem a nemá to lehké. Jsem trošku romantik a myslím si, že její mediální obraz je zkreslený," věří muž, který zajišťuje servis pro desítky umělců.

"Všichni do ní kopou. Takových žen, které procházejí těžkými životními peripetiemi a vychovávají samy děti, je přitom spousta. Není to lehký úděl," zastává se klientky manažer, který už tuší, v čem nejvíc Bartošová vyžaduje jeho pomocnou ruku.

"Potřebuje zlepšit organizaci práce. My v tom máme praxi, snažíme se být spolehliví. Iveta i pořadatelé by u nás mohli získat jistotu. Kolem umělců se točí lidé, kteří praxi nemají a takoví byli i okolo Ivety. Většina z nich byla motivována snahou jí pomoci, ale neměli zkušenosti. My je máme," prohlašuje Dušák.

Po dvacetiletých zkušenostech z oboru ví, že se musí připravit i na nejhorší variantu: že se zpěvačkou bude těžké pořízení.

"Umělci jsou všeobecně komplikované osobnosti. Kdyby takoví nebyli, asi nejsou ve své práci tak dobří. My víme, že to není lehká úloha. Pokud je osobnost složitá, je to o to komplikovanější. Iveta pro nás ale naštěstí není existenční záležitost, naše agentura je zavedená," konstatuje

Je připraven na nezdar

A co když se stane jen jedním z mnoha, které Bartošová vždy po krátké spolupráci vymění za nové kolegy jako na běžícím pásu?

"Když se naše spolupráce s Ivetou Bartošovou povede, budu šťastný, pokud ne, aspoň si budu jistý, že jsem podle svého svědomí udělal všechno, co jsem udělat mohl," dodává Dušák s tím, že přes všechny negativní události kolem kontroverzní popové zpěvačky je o ni značný zájem, především na Slovensku.

Bartošová měla podobně zkušeného manažera již minulý rok, když se dala dohromady s Evženem Mirošovským, mimo jiné dlouholetým spolupracovníkem Hany Zagorové. Několik dnů na to se jejich cesty ale rozdělily a od té doby o sobě nechtějí veřejně mluvit. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků