František Janeček slavil 72. narozeniny. Super.cz

Boss Janeček slavil narozeniny s celým divadlem na Fantomovi opery: Kdo mu přišel popřát?

Už potřetí si oslavu narozenin užil se standing ovation. Producent František Janeček (78) je totiž slaví vždy na zahájení divadelní sezóny svého muzikálu Fantom opery s celým divadlem GoJa Music Hall. "Samozřejmě že je to potěšující. Nebudu předstírat falešnou skromnost, i když diváci především tleskají dílu a účinkujícím," řekl nám Janeček poté, co jsme mu také k jeho 72. narozeninám popřáli.

Dárků dostal spoustu, ale ty nejdražší a nejlepší si stejně vždycky nadělí sám. K sedmdesátinám to byl muzikál Fantom opery, teď to bude další muzikál Ples upírů, který bude mít premiéru v únoru. "Pravda je, že tyhle dárky jsou poněkud dražší. Ale narozeniny v divadle si užívám, ten kolektiv mi chce udělat radost, dá mi dort, je to milé, i když k tomu soustu dortu se nikdy nedostanu," usmíval se.

A co by si ještě Janeček přál a od koho? "Od Pána Boha. Aby mi dal zdraví. To by byl zásadní dárek, protože se teď zrovna čtrnáct dnů potýkám s nějakou chřipkou. Před takovými třiceti čtyřiceti lety jsem to ani nevnímal," trochu si postěžoval.

Sám ostatně také dárky v podobě rolí rozdal, protože většina obsazení do nového muzikálu Ples upírů už je jasná. "Přesně tak, jen je ještě v řešení pár věcí, které se dotýkají dvou hlavních rolí Alfréda a Sáry. Jinak už je všechno uzavřené, už se vyrábí scéna, šijí se kostýmy. Je to ještě větší maraton než s Fantomem opery, je tam o 24 lidí víc a pana režiséra Balaše čeká čtyřměsíční zkoušení. Doufám, že to bude dárek hlavně pro diváky, protože mým celoživotním krédem je, že na prvním místě je divák a posluchač," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků