Principál Divadla Ungelt Milan Hein 12. srpna uzavřel registrované partnerství se svým dlouholetým přítelem Martinem Šimkem.

Principál Divadla Ungelt Milan Hein 12. srpna uzavřel registrované partnerství se svým dlouholetým přítelem Martinem Šimkem. Foto: Marie Krbová/Divadlo Ungelt

Trochu jiná svatba: Mrkněte, jak si nejlepší kamarád Marty Kubišové bral za manžela o třicet let mladšího přítele

Na zásadní životní krok nikdy není pozdě. Ani v sedmdesáti! Své o tom ví principál a herec prestižní pražské scény Divadla Ungelt Milan Hein. Ten totiž 12. srpna na hradčanském Novém světě, kde má divadlo Letní scénu, oslavil své sedmdesáté narozeniny a zároveň uzavřel registrované partnerství se svým o třicet let mladším životním partnerem Martinem Šimkem.

„Je to významná životní okolnost. Těším se na to, protože jsem sám pln údivu, že je v České republice něco takového možné. Patřím přece jen ke generaci, která vyrůstala s pocitem studu, že je člověk příslušníkem sexuální minority,” popisoval své pocity pro Super.cz Hein krátce před svatbou.

Na oslavě, která byla narozeninová i svatební zároveň, nemohli chybět nejbližší přátelé Milana Heina. Večer moderovala Marta Skarlandtová, partnerům přímo na jevišti pogratulovala Heinova nejbližší životní přítelkyně Marta Kubišová. Na piano zahrály dcery Martina Šimka Sofie a Valentina. Sešly se na dvě stovky hostů. Nechyběly takové kapacity jako profesoři Pavel Pafko, Jan Pirk, Cyril Höschl a řada hereckých stálic Ungeltu v čele s Hanou Maciuchovou, Františkem Němcem, Zlatou Adamovskou, Janou Štěpánkovou nebo Jitkou Čvančarovou.

S příchodem školního roku se čerstvě registrovaný Milan Hein prý soustředí především na novou divadelní sezónu. „Startujeme už 8. září. Nejnovější premiérou bude hra Princip náhody s Alenou Mihulovou a Janem Vlasákem. Jste srdečně zváni,“ dodal Hein. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků