Yvonne Přenosilová jako laškující podnapilá lehká děva Ernestina.

Yvonne Přenosilová jako laškující podnapilá lehká děva Ernestina. Foto: Studio DVA

Takhle řádí čtyřiašedesátiletá Yvonne Přenosilová v roli lehké děvy

5. září 2011 11:55

Zpěvačka a moderátorka Yvonne Přenosilová (64) rozhodně nepatří do starého železa. Naprosto průkazně to dokazuje na divadelních prknech v představení Hello, Dolly!, kde se svým vrozeným vtipem a šarmem po boku Ivany Chýlkové či Jaromíra Dulavy exceluje v roli postarší podnapilé lehké děvy Ernestiny Zámožné. „Je to teprve má druhá muzikálová role. Jsem ráda, že se v postavě Ernestiny můžu vyřádit a díváky pobavit. Pan režisér nám nechal absolutní volnost, takže si tam mohu vkládat i svá vlastní slůvka," prozradila Yvonne.

Kdo by na tváři zpěvačky, která se jeden čas vzdala živého zpívání, hledal stopy nervozity, je vedle. Yvonne to na jevišti umí pěkně rozbalit. V rámci své role si s hlavním hrdinou střihne taky netradiční tanec „huči- kuči“. Možná byste nečekali, že má zpěvačka k tanci velmi kladný vztah. „Tancuji ráda, ale bohužel už ve svém věku nejsem tak zdatná. I když jsem celý život nesportovala, naštěstí ještě nevypadám jako Winston Churchill,“ směje se Yvonne.

Interpretka legendárních hitů Roň slzy či Zimní království trávila letošní prázdniny z poloviny pracovně. V posledních srpnových týdnech absolvovala šest představení. Další muzikálové reprízy čekají zpěvačku s originálním ostrovtipem zase v říjnu. Pokud jste muzikál Hello, Dolly! ještě neviděli, rozhodně si jej nenechte ujít. 

Jiří Nedvídek , Super.cz