Robert Redford

Robert Redford Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Robert Redford má dnes osmdesát! Podívejte, jak mu to pořád sekne v jeho nejnovějších filmech

Úžasného jubilea se dnes dožívá herecká legenda s pomněnkovýma očima Robert Redford. Jeho rodištěm byla přesně před osmdesáti lety kalifornská Santa Monica, která jako by fešnému herci předurčila jeho budoucí směr navzdory skutečnosti, že umělecké geny po rodičích neměl. Přesto za svůj život stihl ztvárnit přes padesátku velkých rolí v nejrůznějších filmech a seriálech.

Hvězda trháků Butch Cassidy a Sundance Kid, Vzpomínek na Afriku, Neslušného návrhu či Zaříkávače koní si poslední léta drží standard minimálně jednoho filmu za rok a rozhodně nejde o žádné vedlejšáky, ale v naprosté většině případů o role hlavní. Zatímco letos jsme ho mohli spatřit v rodinném snímku Můj kamarád drak, loni stihl rovnou dva projekty - dobrodružnou komedii A Walk in the Woods s Nickem Noltem a Emmou Thompson a ještě skvěle hodnocené životopisné drama Truth s Cate Blanchett o novinářích stanice CBS, kteří v roce 2004 odhalili a uveřejnili citlivé informace o prezidentovi Georgi W. Bushovi.

Zakladateli slavného filmového festivalu Sundance životem oficiálně prošly kupodivu jen dvě osudové ženy, první byla již v roce 1958 historička a aktivistka Lola Van Wagenen (77), která je rovněž matkou všech hercových čtyř dětí. Druhou a zároveň současnou partnerkou je Sibylie Szaggars, kterou si Redford po mnohaletém vztahu vzal v roce 2009 v hotelu v Hamburku. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků