Melanie Gaydos se stala slavnou díky vzácné genetické poruše.

Melanie Gaydos se stala slavnou díky vzácné genetické poruše. Profimedia.cz

„Nejstrašidelnější modelka“ nemá zuby ani vlasy, přesto její hvězda stoupá vzhůru

Na první pohled připomíná Melanie Gaydos spíš skvěle namaskovanou filmovou postavu, ve skutečnosti si ale zaslouží velké uznání. Mel se narodila s ektodermální dysplazií. Tato genetická porucha má vliv na růst vlasů a celkového ochlupení, zubů, nehtů, kostí a chrupavek. Gaydos je navíc téměř slepá. Devětadvacetiletá žena paradoxně svou jinakost nesla hůř jako dítě, kdy se ještě snažila pleš zakrýt parukou. S věkem se ale smířila s tím, jak vypadá, a naopak zatoužila svou jedinečnost využít.

V pozitivním vnímání sebe samé ji podpořil hlavně přítel, který ji nabádal, aby napsala do modelingové agentury. „Pomohl mi pochopit, že nikdo jiný na světě nevypadá jako já, že v tom tkví můj potenciál. Vždy jsem toužila dokázat v životě něco víc, být na billboardech nebo na filmovém plátně,“ přiznala Melanie, která si už skutečně v několika projektech zahrála.

V úspěch u agentury sice moc nedoufala, ale nakonec ji kontaktoval fotograf Eugenio Recuenco a díky spolupráci s ním se o ní dozvěděl celý svět. Lidé z modelingu na Melanii nejvíc zbožňují její zapamatovatelnost, profesionalitu a také skutečnost, že se díky jejímu vzhledu stává z fotografií mnohdy až umělecké dílo... 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků