Veronika pomáhá dětem s podobným osudem.

Veronika pomáhá dětem s podobným osudem. Foto: Věra Vernerová

Z čeho má Miss z děcáku husí kůži? Kašáková se otevřeně svěřuje s tím, co ji v životě nejvíc děsilo

Už jsme vás informovali o nových aktivitách Veroniky Kašákové ve prospěch jejího nadačního projektu. Finalistka České Miss 2014 ale nezahálí. Nyní připravuje společně s fotografkou Věrou Vernerovou charitativní kalendář. Modelka, kterou známe jako autorku knížky Zpověď z děcáku, už pustila do světa malou ochutnávku z díla, ve kterém budou hrát hlavní roli děti z dětských domovů a v roli jejich rodičů budou strašáci.

„Přemýšlela jsem nad tím, o čem ten život v dětském domově je a čeho jsem se jako malá nejvíce bála. Přišla jsem na to, že nejvíc jsem se bála toho, že mě nikdy nikdo nebude mít rád, tak jako máma, která mě odložila. S přítelem jsme se shodli, že životním strachem dětí z dětských domovů je právě vlastní rodič,” popisuje Kašáková genezi, jak vznikl nápad zapojit polní strašáky jako rodiče. „Děti mi nejprve nakreslily životní situace, jak si je představují, jak o nich sní, jak by ty chvíle s rodiči vypadaly. Tyto obrázky nám slouží jako vzor, jen místo rodičů tam máme ty strašáky. Taková je bohužel realita.“

Fotografie, které budou zároveň veselé a smutné, vznikají v okolí Vysoké pece a v okolí Krušných hor. Do projektu, který má podpořit modelčin nadační fond, se zapojila také talentovaná malířka a výtvarnice Lada Hellerová. „Chtěla jsem do fotek dostatek emoce a už při focení máme leckdy husí kůži. Děti z děcáku jsou emotivní a v jejich kolektivu je mi dobře,” dodává Veronika Kašáková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků