Joe Mazzello po 23 letech

Joe Mazzello po 23 letech Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Poznali byste ho? Takhle vyrostl kluk, který před 23 lety prchal v Jurském parku před dinosaury

Kultovní snímek o vzkříšení pravěkých monster se loni dočkal pokračování s názvem Jurský svět a diváci nemohli uvěřit tomu, že od první dinosauří invaze uběhlo už téměř čtvrtstoletí. Z dětské herecké hvězdy Spielbergova trháku je sympatický třicátník, jehož kariéra s nástupem puberty naštěstí neskončila.

Slavný režisér si Josepha Mazzella (32) vybral už pro svůj fantasy film Hook, ale jeho objev byl tehdy na roli syna Robina Williamse (✝63) příliš mladý. Šanci tak dostal až o dva roky později v Jurském parku, který byl ve své době naprostým fenoménem a dosáhl na rekordní tržby.

Joseph Mazzello si ještě před dinosauří senzací stačil se začínající Reese Witherspoon (46) zahrát v televizním filmu Desperate Choices: To Save My Child. Po úspěchu Jurského parku se objevil s Meryl Streep (73) v dramatu Divoká řeka.

Dětská herecká hvězda zvládla úspěšně přechod do dospělých rolí. K největším úspěchům kluka z Jurského parku patří film The Social Network o vzniku Facebooku a válečný seriál The Pacific. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků