Gina Lollobrigida patří mezi nejslavnější italské herečky právem...

Gina Lollobrigida patří mezi nejslavnější italské herečky právem... Profimedia.cz

Gina Lollobrigida slaví 89. narozeniny: 5 sexy fotek dámy, které kdysi ležel svět u nohou

Skutečné sexbomby italského filmu se dají lehce spočítat na prstech jedné ruky. Ta nejstarší z nich, které kdysi u nohou ležel celý svět, dnes slaví už 89. narozeniny. Tělesné půvaby Giny Lollobrigidy si s námi můžete připomenout prostřednictvím fotek, které nestárnou.

Cesta na filmové plátno byla u Giny stejná jako u mnoha dívek, které štěstí u filmu zkoušely před ní i po ní. Dívka, které se později přezdívalo Mona Lisa dvacátého století, začínala v modelingu a prošla stejně jako její konkurentky soutěží krásy. Gina se stala nejkrásnější dívkou Říma a v roce 1947 skončila třetí na Miss Itálie.

Na začátku let padesátých začala filmová kariéra nabírat na obrátkách. Po uvedení filmů Fanfán Tulipán (1952) a Krásky noci (1952) s Gérardem Philipem se hvězda Giny rozzářila naplno. Nový erotický symbol byl na světě a páni i dámy chodili sexappeal italské divy obdivovat do přítmí kinosálů.

Zlatou érou této herečky byly léta padesátá, kdy nejvíce zazářila ve filmech Římanka (1954), Zvoník u Matky Boží (1956) či Král Šalamoun a královna ze Sáby (1959). Status sex symbolu si Lollobrigida udržela ještě v následující dekádě. Poté, co překročila čtyřicítku, začala její herecká kariéra pozvolna stagnovat. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků