Jean Reno je ve Varech...

Jean Reno je ve Varech... Michaela Feuereislová

Drsňák z Leona je ve Varech: Dokáže se v civilu aspoň usmát?

Role v hongkongském velkofilmu Dobrodruzi přivádí do České republiky herce Jeana Rena, jednu z nejzářivějších hvězd současné světové kinematografie. Díky natáčení v Česku a vstřícnosti produkce se Reno mohl zastavit i na karlovarském filmovém festivalu, kam dorazil v pondělí v poledne.

Snímek odehrávající se ve Francii a v Praze režíruje Stephen Fung, který má na svém kontě řadu oceňovaných diváckých hitů. V České republice se bude natáčet až do září, celkem 13 týdnů, a to v Prague Studios, v Praze a okolí, Karlových Varech, Lednici, Bouzově a v dalších atraktivních lokalitách. Podle údajů Státního fondu kinematografie zahraniční produkce za tento projekt v Česku utratí minimálně 200 miliónů korun.

Jean Reno u nás bude natáčet už potřetí, naposledy šlo o třetí pokračování úspěšné komedie Návštěvníci loni v květnu. Charismatický Francouz se španělskými kořeny si pozornost diváků i kritiky získal především coby protagonista autorských filmů Luca Bessona – Magická hlubina, Brutální Nikita a Leon. Drsňáky hrál i v Godzille, Mission: Impossible a Roninovi. 

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků