Tyto zpěvačky se inspirovaly svými slavnými rodiči.

Tyto zpěvačky se inspirovaly svými slavnými rodiči. Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová/Herminapress

Protekce, nebo talent? 9 českých zpěvaček, které jdou ve stopách svých slavných rodičů

Domácí šoubyznys je plný zpěvaček, které se pro hudební kariéru rozhodly po vzoru slavné maminky či tatínka. Někdy ovšem ke slávě nepomůže ani známé příjmení...

Nejslavnější dcerou s hudebními geny je bezesporu Marta Jandová (49), jíž kariéru předurčil tatínek Petr Janda (81). V tomto případě ovšem nemůže být o protekci řeč, protože se před úspěchem u domácího publika stačila prosadit v Německu bez toho, aniž by byla spojována se slavným rockerem.

Podstatně více z tatínka vytěžila Tereza Kerndlová (36). Hlasově nepříliš výrazná zpěvačka na sebe upozornila už v patnácti letech dívčím triem Black Milk, v němž spojila síly s Terezou Černochovou (40) a Helenou Zeťovou. Poslední z nich ale nemohla spoléhat na geny, protože Lešek Semelka je jejím nevlastním otcem.

Hvězdy by ze svých dcer měli rádi i hudební idolové 80. let Dalibor Janda (70) a Petr Kotvald. První z nich výrazně podporuje sólovou kariéru dcery Jiřiny, druhý dceru Viktorii prozatím testuje jako svou vokalistku.

Anna Slováčková snad ani neměla jinou možnost než se pokusit prosadit v hudebním šoubyznysu. Velkými vzory pro ni totiž jsou matka Dagmar Patrasová (67) i otec Felix Slováček. Svou nástupkyni v dceři Lenny vychovala i Lenka Filipová. Zkušenosti mohou předávat také Petra Černocká (73) a Naďa Urbánková (84), ale jejich potomky podle příjmení nepoznáme. 

Která zpěvačka by se prosadila i bez slavného tatínka či maminky?

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků