Tyto zpěvačky se inspirovaly svými slavnými rodiči.

Tyto zpěvačky se inspirovaly svými slavnými rodiči. Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová/Herminapress

Protekce, nebo talent? 9 českých zpěvaček, které jdou ve stopách svých slavných rodičů

14. srpna 2016 6:50

Domácí šoubyznys je plný zpěvaček, které se pro hudební kariéru rozhodly po vzoru slavné maminky či tatínka. Někdy ovšem ke slávě nepomůže ani známé příjmení...

Nejslavnější dcerou s hudebními geny je bezesporu Marta Jandová (44), jíž kariéru předurčil tatínek Petr Janda (76). V tomto případě ovšem nemůže být o protekci řeč, protože se před úspěchem u domácího publika stačila prosadit v Německu bez toho, aniž by byla spojována se slavným rockerem.

Podstatně více z tatínka vytěžila Tereza Kerndlová (31). Hlasově nepříliš výrazná zpěvačka na sebe upozornila už v patnácti letech dívčím triem Black Milk, v němž spojila síly s Terezou Černochovou (34) a Helenou Zeťovou. Poslední z nich ale nemohla spoléhat na geny, protože Lešek Semelka je jejím nevlastním otcem.

Hvězdy by ze svých dcer měli rádi i hudební idolové 80. let Dalibor Janda (65) a Petr Kotvald. První z nich výrazně podporuje sólovou kariéru dcery Jiřiny, druhý dceru Viktorii prozatím testuje jako svou vokalistku.

Anna Slováčková snad ani neměla jinou možnost než se pokusit prosadit v hudebním šoubyznysu. Velkými vzory pro ni totiž jsou matka Dagmar Patrasová (62) i otec Felix Slováček. Svou nástupkyni v dceři Lenny vychovala i Lenka Filipová. Zkušenosti mohou předávat také Petra Černocká (68) a Naďa Urbánková (78), ale jejich potomky podle příjmení nepoznáme. 

Která zpěvačka by se prosadila i bez slavného tatínka či maminky?

Adam Chromý , Super.cz