Luba Skořepová se udržuje ve skvělé fyzické i duševní formě.

Luba Skořepová se udržuje ve skvělé fyzické i duševní formě. Herminapress

Skvělá zpráva z léčebny o Lubě Skořepové (92): Její zdraví a mozek by jí měli závidět i padesátníci!

Palcové titulky hlásily, že Luba Skořepová (92) má trpět těžkou demencí, nerozeznává prý den od noci a už ani nemá vědět, kdo je kdo z jejích blízkých. Skoro ji nahrnuli hrobníkovi na lopatu! Jenže podle jejího manažera Pavla Klouda je situace úplně opačná a tak dobře prý legendární herečce dlouho nebylo!

„Je to snůška lží. Vůbec se to nezakládá na pravdě. Že by nepoznávala své blízké, je také absolutní nesmysl. Paní Skořepová je v pořádku, její stav je stejný. S přihlédnutím k jejímu věku je na tom velmi dobře. Samozřejmě v souvislosti s počasím nebo s tlakem se její stav přechodně zhorší, ale žádné markantní rozdíly tu nejsou. I o mnoho let mladším lidem bývá v takových situacích hůře,“ řekl Super.cz jeden z nejbližších lidí Skořepové.

Odmítá také, že by se nemohla z pražské „eldéenky“ v Motole přestěhovat do Plzně. Kde bude dále, je stále v řešení. A znovu se vrací ke zdraví jeho přítelkyně, které ho nepřestává fascinovat.

„Fyzicky je naprosto zdravá, vůbec nic jí není. Nebere ani žádné prášky. Je skoro až zázrak, aby v dvaadevadesáti letech měla jen začínající artrózu. Všem nám vyráží dech. Dlouhověkost má ale v genech. Sestra i bratr, který zesnul teprve před nedávnem, se dožili vysokého věku,“ upozorňuje manažer herečky, které by prý její stav mohli závidět i leckteří padesátníci.

A jak vůbec tráví volný čas? „Chodí za ní strašně moc návštěv. Často se s ní bavím o divadle, o tom, jak se daří její zahrádce, nebo o tom, co se děje s přáteli. Snaží se kvalitně prožít čas, který jí byl dán,“ dodal Kloud.

Luba Skořepová skončila v léčebně dlouhodobě nemocných po operaci střev, sama si pobyt v ní vyžádala, měla s ní už zkušenosti po předchozí operaci a zamilovala si tamní personál. Na konci roku byla na pohřbu Lubomíra Lipského. Tehdy vypadala jako věchýtek. O měsíc později se ale objevila na křtu své knížky Maminčina kuchařka jako vyměněná a opět zářila a překypovala vitalitou

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků