Mladík, jehož rodině moderátor Kraus měl poškodit auto.

Mladík, jehož rodině moderátor Kraus měl poškodit auto. Foto: David Zápal, Super.cz

Našli jsme řidiče vozu, který měl nabourat Jan Kraus: Svědci mi řekli, že si prohlížel škodu a pak rychle ujel

27. června 2016 14:42

Na základě tvrzení Jana Krause (63), že o nehodě, kterou měl způsobit v úterý v Kutné Hoře, vůbec netušil, že se vlastně neví, jestli ji způsobil zrovna on, a že stejně jde jen o škrábanec, se Super.cz ozval rozhořčený řidič poškozeného vozu. Ten potvrdil naše prvotní informace od zdrojů o tom, že se moderátor měl po nehodě za okamžik vrátit, ale pak opět odjet.

„Auto jsem na místě parkoval asi hodinu. Když jsem se vrátil zpátky k vozu, seběhlo se několik svědků. Říkali, že viděli, jak si tam pan Kraus koupil zmrzlinu, pak naboural a odjel. Jeden svědek nechal za stěračem i lísteček s espézetkou. Já ho řídit neviděl, auto je ale napsané na něj a dle svědků měl řídit právě on. Slyšel jsem od nich, že údajně naboural, odjel, vrátil se zkontrolovat, co se stalo, a zase odjel,“ řekl Super.cz mladý uživatel vozu s tím, že nebýt pozorného svědka, škodu by hradil sám.

Že by si viník incidentu nevšiml, nevěří. „Kdybych sám couval a způsobil autu za sebou podobné poškození, rozhodně bych o tom věděl. Je promáčklý levý blatník a dost poškrábaný přední nárazník. To bych určitě cítil. Pokud měl řidič čidla v autě, musela ho navíc na auto za sebou upozornit,“ sdělil řidič. Podle něj se moderátor zachoval nevhodně.

A co Krausovi v případě prokázání viny (totiž že skutečně vůz naboural a že z místa opravdu vědomě ujel) hrozí?

Podle odborníka z pojišťovny policie pravděpodobně po prošetření případ předá do správního řízení. Od úřadu by pak měl dostat pokutu. Navíc hned dvakrát ho může potrestat i pojišťovna. Může jí zaplatit škodu, kterou uhradí poškozenému, navíc možná přijde o bonus na pojištění.

Byli jste svědky celého incidentu? Ozvěte se na redakční email v tiráži v zápatí stránky Super.cz. 

David Zápal , Super.cz

Zrušit