Auto, které měl při couvání poškodit Jan Kraus. K vině se nehlásí.

Auto, které měl při couvání poškodit Jan Kraus. K vině se nehlásí. Foto: archiv poškozeného

Tomu říká Jan Kraus škrábanec? Moderátor za sebou zanechal takto poničené auto

23. června 2016 16:31

Jak Super.cz jako první informoval, moderátor Jan Kraus (63) se měl v úterý odpoledne dopustit v centru Kutné Hory nehody, když při vyjíždění zacouval do auta za sebou a následně ujel. Svědci tvrdí, že ho viděli, jak se ještě jednou na místo vracel a vše kontroloval, a následně zmizel, aniž by na sebe nechal kontakt nebo přivolal policii. Máme fotky poničeného vozu!

Mezi řidiči panuje přesvědčení, že pokud k takovému „ťukanci“ dojde a škoda není nad sto tisíc korun, není třeba volat strážce zákona a stačí dát za stěrač poškozeného auta kontaktní údaje. Pokud však řidič není na místě a na druhém voze vznikla byť nepatrná škoda (i domnělá), je dle zákona nutné zavolat policii. Ani jedno však moderátor Jan Kraus podle všech informací neudělal.

„O ničem jsem nevěděl, nevím dosud. Volal mi policista, že jim někdo nahlásil ‚nehodu‘. Ohromně mě to překvapilo. ‚Prošetřuje‘ se, jestli jsem to byl já, kdo při parkování možná ‚škrábl‘ vozidlo za sebou – zatím není prokázáno,“ uvedl na své sociální síti přísný kritik nejrůznějších morálních pochybení ve společnosti.

„Pokud jste Honzo způsobil toto a vaše audi má jen ten rýpaneček, pak jste Batman,“ napsal k fotce vozu poškozeného ironicky jeden z Krausových fanoušků.

Krausovi v případě prokázání toho, že skutečně škodu způsobil, hrozí po prošetření policií pokuta od správního úřadu (radnice Kutné Hory) a sankce od pojišťovny.

Redakci Super.cz se na základě prohlášení moderátora, který prý následky nehody zlehčuje, ozval i rozhořčený řidič poničeného vozu.

„Havarijní pojištění jako většina lidí nemáme, takže kdyby nikdo řidiče při té nehodě neviděl a kdyby nezapsali jeho espézetku, platím opravu sám. Znepokojuje mě, že k takové škodě dokáže pan Kraus napsat, že šlo o škrábanec. Je promáčknutý blatník a poškrábaný nárazník,“ dodal mladý muž s tím, že předběžná škoda se může pohybovat kolem patnácti až pětadvaceti tisíc. Na autě do samotné události údajně neměl jediné poškození.

Stali jste se svědky zmiňované nehody? Ozvěte se na redakční email, který je uveden v tiráži v zápatí stránky Super.cz 

David Zápal , Super.cz

Zrušit