Jan Kraus

Jan Kraus Foto: Adam Kraus/ divadlo Studio DVA

Ujel jak malý uličník od nehody? Jana Krause prý svědci viděli při hodně zvláštním chování

22. června 2016 5:55

Je členem Nadačního fondu proti korupci, ve své Show Jana Krause (63) tepe zlořády celého světa, teď se ale podle zatím všech dostupných informací zdá, že sám se měl zachovat nečestně! Super.cz se dozvěděl od důvěryhodných svědků, že v úterý odpoledne měl nabourat při couvání jiné auto a pak rychle odjet, aniž by nehodu nějak řešil!

Tohle se mezi řidiči vnímá jako jedna z největších „prasáren“, které se může majitel řidičáku dopustit. Když už totiž člověk, byť nedopatřením, poničí druhé auto, jehož majitel není na místě, povinností viníka je zavolat policii. Lístek za stěračem nestačí, jde o nesplnění povinnosti účastníka dopravní nehody.

Podle našich informací ale moderátor ani lístek s kontaktem na sebe na místě nezanechal. „Kupoval si v Kutné Hoře na Václavském náměstí u prodavačky zmrzlinu, nejen ta ho pak viděla, jak při couvání docela silně naboural svou audinou peugeota. Rychle odjel, pak se na místo vrátil, asi aby zkontroloval škody, ale zase vmžiku zmizel. Že by tu na sebe alespoň nechal kontakt, toho si tu fakt nikdo nevšiml,“ řekl Super.cz jeden ze svědků. Ale těch bylo rozhodně víc.

„Jeden ze seniorů, který ho taky bezpečně poznal jako moderátora Jana Krause, to celé sledoval a agilně si stihl zapsat jeho espézetku. Po odjezdu řidiče ji pak sám dal za stěrač poškozeného auta. Docela tu Krause známe, má nedaleko od Zbraslavic u Kutné Hory chatu, ale tímhle chováním nás opravdu zklamal,“ tvrdili další svědci.

Policie, samozřejmě bez uvedení moderátorova jména, protože jí to zakazuje zákon, událost potvrdila.

„Kutnohorští dopravní policisté v současné době prověřují oznámení o dopravní nehodě, která se měla stát v Kutné Hoře na Václavském náměstí. Podle prvotně zjištěních informací měl řidič vozidla Audi zacouvat do zde zaparkovaného vozidla a z místa nehody ujet. Věc dále prošetřujeme,“ řekla Super.cz kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Viníci z místa nehody ujíždějí z několika příčin. Nemusejí si například vůbec všimnout toho, že něco způsobili, což ale dle popisu svědků chování Krause patrně nebude tento případ. Že by neměl zaplacené pojištění a z obav před následky ujel, je také nesmysl, auto s espézetkou, kterou svědci zapsali, ho má platné a uhrazené.

Viníci obecně mohou být také například v šoku z toho, co se stalo, mohou být pod vlivem alkoholu či návykových látek nebo se prostě chtějí vyhnout zodpovědnosti jen tak z plezíru. Co bylo pravým důvodem v případě chování Jana Krause, to se už asi nikdy na sto procent nedozvíme.

Vyjádření samotného moderátora a příležitostného herce zatím bez úspěchu zjišťujeme. 

David Zápal , Super.cz

Zrušit