Miniprůvodce po Řecku. Poznejte nejkrásnější místa Řecka pro pohodovou dovolenou

23. června 2016 12:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Žádná jiná dovolenková destinace v Evropě nemá tolik tváří jako Řecko. Na pohádkově krásných ostrovech najdete nejen významné památky, které dokládají slavnou historii Řecka, ale čisté pláže a moře i skvělé jídlo. Ostrovní atmosféru podtrhuje fakt, že slunce zde svítí až 300 dní v roce. Portál dovolena.cz od STUDENT AGENCY k.s. pro vás připravil miniprůvodce po nejkouzelnějších místech Řecka.
Řecko – dovolená ve znamení pohody

Řecko – dovolená ve znamení pohody

Řekové milují pohodu a tak vědí, jak ji připravit i pro své návštěvníky. Chcete být v centru dění, nebo vás láká spíše pláž, kterou máte jen sami pro sebe? Nebo naopak potřebujete v hotelu atrakce, kde se vaše ratolesti zabaví, a vy si v klidu užijete drink ouza na lehátku? V Řecku je možné všechno - na ostrovech najdete bohatou škálu ubytování od jednoduchých rodinných penzionů a apartmánů po luxusní hotely. Samostatnou kapitolou je potom řecké jídlo – ochutnat rozhodně musíte pravý řecký gyros nebo souvlaki, maso na rožni. Pokud jste na sladké, doporučujeme baklavu, listové těsto plněné ořechy polité medem. A na který ostrov se tedy vydat? Tady jsou tipy na trendy destinace letošního léta!

Rezervovat
nyní na dovolena.cz
Zakynthos – ostrov, který si oblíbily i mořské želvy

Zakynthos – ostrov, který si oblíbily i mořské želvy

Tento řecký ostrov vyniká množstvím zeleně. Zdejší písečné pláže a tyrkysové moře lákají k relaxační dovolené, ale vyplatí se ostrov více poznat. Vydejte se na výlet lodí kolem ostrova, prozkoumejte Modré jeskyně a zajeďte k zátoce, která je snad jednou z nejfotografovanějších. Říká se jí „Zátoka pašeráků“, je obklopená z obou stran majestátními skalními útesy a přístupná je právě jen z moře. Na Zakynthosu můžete také pozorovat podmořský život a dokonce spatřit velké mořské želvy Careta Careta. Přesvědčit se o tom můžete například u pláže Laganas.

Rezervovat
nyní na dovolena.cz
Rhodos – ostrov s panenskými plážemi

Rhodos – ostrov s panenskými plážemi

Rhodos je ostrovem, na kterém najdete od každého trošku. Jsou zde rušná letoviska s čilým turistickým ruchem, ale také nedotčené pláže. Od května do října tady panuje krásné počasí. Nadchne i milovníky historie – při svojí návštěvě nevynechejte středověký Palác velmistrů nebo přístav Mandráki, kde údajně stál Rhódský kolos, jeden ze sedmi divů světa. Zájezdy do Řecka nabízejí nejen české CK, ale také německé a rakouské CK. Rozhodně se tedy vyplatí porovnat ceny zájezdů od více pořadatelů, jednoduše vám to umožní právě portál dovolena.cz, nově zde navíc naleznete odlety německých CK nejen z Vídně, či Norimberku ale také z Ostravy, Brna i Prahy.

Rezervovat
nyní na dovolena.cz
Kréta – ostrov pro milovníky jídla i přírody

Kréta – ostrov pro milovníky jídla i přírody

Kréta je největším ostrovem Řecka a tedy vlajkovou lodí pro dovolené u moře. Ubytovacích zařízení je na ostrově nepočítaně, vybere si opravdu každý. Kréta je ostrovem jako stvořeným nejen pro lenošení na plážích, ale i pro objevování. Nabízí staré památky ve městech Heraklion, Chania nebo přístavu Rethnymno, ale i přírodní zázraky - dobrodruzi by rozhodně neměli vynechat túru soutěskou Samaria, která patří k nejdelším soutěskám v Evropě. Pro Krétu je typické také skvělé jídlo. Majitelé zdejších taveren jsou velmi pohostinní a rádi vám doporučí speciality ze svého jídelního lístku. Neváhejte a poseďte u sklenky ouza nebo retsíny a Krétu si vychutnejte plnými doušky.

Rezervovat
nyní na dovolena.cz
Korfu – smaragd Středomoří

Korfu – smaragd Středomoří

Korfu je nejsevernějším ze skupiny Jónských ostrovů a tak tu panuje příjemné počasí bez extrémně vysokých teplot, přezdívá se mu „smaragd Středomoří“. A které pláže patří k těm nej? Agios Georgios, krásné písečné pláže v centru turistického letoviska, Paleokastritsa, kde v několika zálivech najdete malé, ale krásné písečno-oblázkové pláže. Ve výběru portálu dovolena.cz nesmí chybět ani nádherná kamínková pláž Avlaki, která je turisty zatím skoro neobjevená. Vydáte se na ni ještě letos právě vy?

Rezervovat
nyní na dovolena.cz