Marie Doležalová Super.cz

Vítězka StarDance sekla se svým blogem i kvůli lásce k tanečníkovi: Jsem šťastná a ztratila jsem chuť na sebe práskat

22. června 2016 11:31

Léto si doposud chránila jako volné, letos ale udělala kvůli roli sebestředné krásky Olivie ve Večeru tříkrálovém na Shakespearovských slavnostech Marie Doležalová (31) výjimku. "Jsem hrozně ráda, že si v něčem takovém zahraju. Shakespeare je sice hrozně známý autor, ale pro mě velmi hluboký," těšila se na roli Maruška.

Na Mattoni koktejl festivalu jsme si ale nepovídali jen o divadle, ale i o tom, že Marie sekla se svým blogem Kafe a cigárko, za který dostala i cenu Magnesia Litera. Nám to přišlo škoda. "Celý rok toho blogu jsem vydala jako knížku a takovým zvláštním způsobem se to pro mne uzavřelo. Je to šedesát článků o herectví a jeho zákulisí. A najednou jsem zjistila, že jsem toho na svoje poměry řekla docela hodně," vysvětlovala.

"Teď mám pauzu a doufám, že po té pauze začnu zase něco psát. Ale teď mi to prostě nejde. Vždycky říkám, že jsem amatér, a kdybych se takhle sekla v herectví, vím, že s tím musím něco udělat, protože je to moje povolání. Ale když jsem se sekla ve psaní, tak musím jenom čekat, co bude dál. Nevím, co se proti tomu dělá. Asi i zkušení spisovatelé, když nevědí, co psát, tak nedělají nic. Já tedy nic nedělám," dodala.

Domnívali jsme se, že roli mohlo hrát i účinkování ve StarDance, které Marii zabralo spoustu času. "Tam byla spousta faktorů, asi to i já sama pochopím až za pár let, co se vlastně stalo a proč jsem přestala psát. Možná za to může i to, že jsme s Markem spolu a pozornost je na nás i tak hodně upřená, tak jsem ztratila chuť práskat na sebe a otvírat se. Cítím, že je správně se trochu stáhnout," mínila Doležalová, že vztah s jejím tanečníkem za pauzu ve psaní také trochu může.

A jak se vůbec jejich vztah vyvíjí? "Nechci nic zakřiknout, ale jsem strašně šťastná, že jsem Marka potkala, a byla bych moc šťastná, aby to takhle bylo i dál," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz