Janek Ledecký v klipu k písni Na konci duhy Video: Janek Ledecký

Ledecký je v novém klipu za mafiána, zavraždí ho nádherná milenka. V Benátkách je dvakrát lustrovala pravá policie

V květnu odjel populární zpěvák Janek Ledecký se slovenskou herečkou Silvií Šuvadovou do italských Benátek, kde strávili pět dní natáčením nového videoklipu k singlu Na konci duhy. Vznikl tak krátký hudební film o žhavé noci a chladnokrevné vraždě.

S nápadem točit v romantických Benátkách přišel režisér Tomáš Krejčí, se kterým Ledecký spolupracoval už na prvním klipu z nové desky. Zpěváka nápad hned zaujal a vytvořil dva náměty, ze kterých pak společně vybrali dramatičtější verzi, v níž si po boku Ledeckého zahrála  zmíněná slovenská herečka. Ta je pro české diváky známá jako svůdná cellistka z oscarového snímku Kolja.

Štáb strávil v Benátkách pět dní. Všichni vstávali před čtvrtou hodinou ranní, aby mohli natáčet na turisticky velice vyhledávaném místě a nemít zároveň na záběrech mraky lidí. Ve snímku tak uvidíte překrásné náměstí svatého Marka pouze s kráčející Silvií a s prvními ranními paprsky.

“Když chcete kombinovat romantickou love story s detektivním rozuzlením, tak v Benátkách nemůžete sáhnout vedle. My tady taky máme Benátky. Ale ve vší úctě, těm nad Jizerou pořád ještě něco do těch italských schází,” pochvaluje si město Janek Ledecký. "Zábava to byla báječná pro všechny, i když se začínalo točit ve čtyři ráno. Navíc jsme tak měli šanci si Benátky vychutnat úplně jinak než turisté,” dodal.

Ovšem tak úplně bez problémů to nakonec nebylo. Poprvé měl Ledecký na mále při natáčení scény, kdy utíká Benátkami a hledá Silvii. Policie se o něj zajímala, když běžel přes náměstí a za ním se hnala kameramanka s režisérem. Strážci pořádku se ujišťovali, že unikající muž skutečně není zloděj.

Podruhé měl štáb zážitek s policií při odjezdu a opět musel vysvětlovat. “Při odjezdu nás zase zadržela policie. Ten taxikář, co nás vezl, měl pocit, že máme moc zavazadel! No tak bylo jich čtyřicet tři. Ale do Benátek taky nejezdíte obden, že,” směje se Ledecký. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků