Lucie Bílá v klipu Hana Video: Lucie Bílá

Tolik ze soukromí ještě neukázala: Lucie Bílá v novém klipu provede i svým domovem a intimní zónou

Během měsíce května vznikal emotivní klip k titulní písni nového alba Lucie Bílé (55) HANA. Natáčení probíhalo ve zpěvaččině nejbližším prostředí – středočeských Otvovicích. Ve třech a půl minutách Lucie nechá nahlédnout do svého soukromí, do míst, která má ráda a která pro ni znamenají zázemí. Tolik ještě nikdy neukázala.

„Klip k písničce Hana je má srdeční záležitost. Točili jsme v místech, kde jsem prožila dětství, kde jsem poprvé zpívala na jevišti a kde jsem v sobě našla lásku ke svému povolání. Vrátila jsem se v čase. Vrátila jsem se k sobě. Je to nostalgie, ale i pocit štěstí, a děkuju cestám, které mě dovedly tam, kde jsem. Ať se klip líbí i vám!“ říká Lucie Bílá.

Hudbu k této písni složila slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, text písně Štěpán Petrů a Petr Harazin. „Tahle píseň je pro mě velmi osobní. Snažil jsem se text udělat tak, aby jeho výpovědní hodnota byla silná a zkusil jsem rozlousknout téma rozpolcené osobnosti v tom smyslu, že si každý myslí, že zná Lucii Bílou, ale vlastně skoro nikdo nezná Hanu Zaňákovou. Myslím si, že se to povedlo a že z toho vylezla velmi silná a emotivní píseň. Troufnu si říct, že díky téhle písni jsme se Štěpánem dostali jednu z životních šancí, aspoň my to tak bereme, protože psát texty takovému jménu, jako je Lucie, se nepoštěstí každému,“ řekl k tomu Petr Harazin.

„Nejdřív si vždy představím prostředí, kde by se klip měl odehrávat. Při poslechu písně Hana jsem hned myslel na kvetoucí starý třešňový sad. Představil jsem si, že Lucie se objevuje a mizí mezi stromy. Když jsme spolu telefonovali, abych se víc dozvěděl o jejím životě, tak mi Lucie pověděla, že tam, kde bydlí, je právě teď rozkvetlý obrovský višňový sad. Také se zmínila, že kousek od jejího domu je oblíbená kaplička, škola a kulturní dům, kde jako sedmiletá poprvé zpívala před diváky – pro mě bylo vše jasné,“ popsal vznik vizuální podoby písně spoluautor námětu, kameraman, střihač a režisér v jedné osobě Braňo Špaček.

Lucie Bílá připravila na 5. a 6. listopadu velké koncerty Fifty Fifty v pražské O2 areně, které budou hudební oslavou jejího jubilea. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků