Kam letos na rodinnou dovolenou? Tipy na 5 destinací, které letos vedou žebříček popularity

10. června 2016 12:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Léto klepe na dveře a vy ještě vybíráte, kam vyrazit k moři? Portál dovolena.cz od STUDENT AGENCY k.s. vám předkládá top destinace letošního léta. Neomezujte se jen nabídkou českých CK, ale podívejte se, co nabízejí i ty německé. Cestovat s německou CK není nic složitého, zájezdy organizují i z Prahy, navíc některé z nich mají i česky mluvící delegáty.
Řecko – co ostrov, to jiný zážitek

Řecko – co ostrov, to jiný zážitek

Krásné moře, nádherné památky, vesničky, v nichž se zastavil čas, a vynikající kuchyně. Řecko je skvělou volbou pro dovolenou u moře pro každého. Každý ostrov je jiný a díky tomu vás Řecko pokaždé příjemně překvapí. Na Krétě vás kromě moře a léta čekají rušnější přístavy i vzácná archeologická naleziště, na Zakynthosu uvidíte vzácné želvy Careta Careta. Korfu je ostrovem zeleně a Santorini s typickými bílými domky a modrými kupolemi kostelíků vás prostě uchvátí. Většiny ostrovů se uprchlická krize vůbec nedotkla, a tak jsou řecké ostrovy destinací číslo jedna pro leteckou dovolenou českých klientů. Řekové vědí, že cestovní ruch je pro ně klíčový a na sezónu jsou výborně připraveni.

Rezervovat
nyní na dovolena.cz
Bulharsko – rušná velká i malá klidná letoviska

Bulharsko – rušná velká i malá klidná letoviska

Bulharsko je skvělé místo pro rodinnou dovolenou. Široké písčité pláže Slunečného pobřeží ocení zejména rodiny s dětmi. Toto letovisko žije opravdu čilým prázdninovým životem, v tavernách se najíte levněji než doma a zároveň nabízí i vyžití v akvaparcích a na pláži. Slunečné pobřeží téměř sousedí se starobylým Nesebarem, historickým městečkem chráněným UNESCO. Celé hodiny se můžete procházet uličkami, kolem kamenných a dřevěných domů a zahrádek s fíkovníky a vinnou révou, a prohlížet si v galeriích obrazy místních umělců. V Bulharsku si najde ubytování dle svého vkusu každý: od jednoduchých apartmánů kousek od moře po nově vybudované 4 a 5* hotely s all inclusive stravováním.

Rezervovat
nyní na dovolena.cz
Španělsko – Mallorca a Ibiza zase vedou

Španělsko – Mallorca a Ibiza zase vedou

Nádherné pláže, skvělé jídlo i pití – Španělsko má řadu lákadel, kvůli kterým se do země vyplatí vydat na dovolenou. Jako každý rok míří mladí na Ibizu, večerní párty a zábava na ostrově jsou vyhlášené. Mallorce se ne náhodou přezdívá „plážový ráj ve Středozemním moři“. Chcete i během svojí dovolené zůstat v kontaktu s přáteli nebo rodinou? Pak nezapomeňte při vybírání hotelu zkontrolovat, jestli je v něm dostupné připojení k internetu a jestli je zdarma, nebo je zpoplatněné. Pokud je bezplatná WiFi vaším požadavkem, ponechte výběr hotelu na specialistovi portálu dovolena.cz a neztrácejte tím sami čas.

Rezervovat
nyní na dovolena.cz
Rakousko - snadno dostupné pro každého a v létě mile překvapí

Rakousko - snadno dostupné pro každého a v létě mile překvapí

Rakousko je tajným favoritem letošního léta. Většina Čechů zná destinaci jako typicky zimní, lyžařskou, ale pokud vás láká aktivnější dovolená v létě, pak vězte, že nikde není více cyklotras. V horách najdete specializované trasy pro bikery. Navíc koupání v korutanských jezerech se moři hravě vyrovná, teplotou a čistotou vody je i předčí. Pro ty, kteří by i tak upřednostnili vyloženě relax dovolenou, jsou vhodné hotely například v okolí Salzburku: jsou 4 i 5*, nabízejí all inclusive stravování a neomezený vstup do wellness zón. Navíc ve většině ubytovacích zařízení obdržíte místní turistickou kartu zdarma, která vás opravňuje například využívat místní lanovky, koupaliště nebo místní dopravu.

Rezervovat
nyní na dovolena.cz
Turecko – nejlepší poměr ceny a kvality

Turecko – nejlepší poměr ceny a kvality

Turecko doplatilo na politiku, ruští klienti mají zákaz do destinace cestovat, a ceny šly dolů. Aktuálně představuje Turecko jednoznačně nejlepší poměr „cena/výkon“, protože 4 a 5* hotely s akvaparky, ultra all inclusive stravováním, animačními programy a wellness zónami nebyly nikdy levnější. Rezorty jsou tak dobře vybavené, že ani nebudete mít čas si všechny atrakce užít. Ceny jsou ještě výhodnější, pokud budete cestovat s německou nebo rakouskou CK z Vídně nebo Drážďan, doporučuje portál dovolena.cz.

Rezervovat
nyní na dovolena.cz