Poznáte ho?

Poznáte ho? Profimedia.cz

Z tohoto ušatého studentíka vyrostl jeden z nejpřitažlivějších herců: Kariéru ale zahájil jako striptér

Na střední škole sice nebyl žádný lamač dívčích srdcí, ale díky filmům Strážci galaxie a Jurský svět patří k nejobdivovanějším hvězdám Hollywoodu. Chris Pratt (37) se vypracoval v herce, který svým statným tělem přivádí divačky do varu.

O slávě snil Chris už na střední škole, ale počátky jeho kariéry byly dost tristní. V minulosti se dokonce musel život jako striptér, aby měl alespoň nějaký příjem. Osud ho nakonec zavedl do Los Angeles, ale tam si nejprve musel projít několika béčkovými projekty, než se dostal k zajímavějším rolím.

Chris Pratt brzy prokázal svůj komediální talent, ale jeho tělo se začalo zakulacovat, což limitovalo jeho uplatnění a zároveň i popularitu. Nadváha mu totiž přidávala na věku a zařadila ho do kategorie „zábavných tlouštíků“, kde mu konkurovali Jack Black či Jonah Hill.

Herec, který měl do playboye daleko, však všem vytřel zrak, když se v roce 2014 objevil jako Star Lord ve filmu Strážci galaxie, kde vystavil své vypracované tělo. Komiksová adaptace se stala nejúspěšnějším počinem jeho kariéry, ale předloni ještě více zabodoval s Jurským světem, který mu zajistil status hvězdy první velikosti.

Budoucnost tatínka čtyřletého Jacka, jehož mu porodila manželka Anna Faris, je více než zářivá. Loni se Chris objevil v remaku legendárního westernu Sedm statečných a ve sci-fi filmu Pasažéři, kde si zahrál s Jennifer Lawrence (31). Letos se vrátí v druhých Strážcích galaxie a rok 2018 pro něj bude ve znamení pokračování Jurského světa i připojení k Avengers. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků