Bára Kozáková ukázala dceru Amálku.

Bára Kozáková ukázala dceru Amálku. Herminapress

Moderátorka Primy se pochlubila svým tříměsíčním miminkem

Moderátorka Krimi zpráv na Primě Bára Kozáková se před třemi měsíci stala maminkou holčičky, které s partnerem dali jméno Amálka. I s dcerkou se zúčastnila Dne dětí v pražské ZOO, kam s kolegy z televize a také Terezou Maxovou přišla podpořit děti z azylových domů.

„Je smutné, že jsou u nás děti, pro něž jsou azylové domy zapotřebí. Na druhou stranu zaplaťpánbůh, že tyto domy existují, ve spoustě zemí nejsou a děti pak žijí na ulicích nebo v rodinách v hrozných podmínkách. Jsem rád, že jsme mohli dětem alespoň trochu zpříjemnit jejich svátek,“ uvedl taktéž účastný Martin Dejdar, kterého diváci Primy znají z Přístavu, a vzpomněl na své dětství. „My jsme Mezinárodní den dětí s rodiči nijak zvlášť neslavili, jako kluk jsem v tomto období vždycky spíš řešil to, že se blíží vysvědčení a občas jsem měl docela nervy z toho, jaké bude.“

„Dnešní den byl pro maminky a děti z azylových domů relax a odpočinek. Děti si odpoledne krásně užily a maminky doufám alespoň na chvíli zapomněly na své starosti. Jejich problémy to nevyřeší, ale takový den jim udělá radost. A ta je taky důležitá k životu,“ řekla Tereza Maxová.

Jediná z 'primáků', která s sebou měla vlastního potomka, byla právě Bára. „Teď když jsem se sama stala mámou, do dětských let se vracím, protože se znovu učím dětská říkadla, přijdou na řadu i pohádky,“ těší se.

Maminky s dětmi, které se dětského dne v zoo zúčastnily, jsou součástí projektu MADE BY, který realizuje Nadace Terezy Maxové dětem a Citi Foundation ve spolupráci se spolkem Otevřená budoucnost. Tento projekt, do nějž se zapojilo pět azylových domů, dává matkám šanci opět se postavit na vlastní nohy. Umožňuje jim vzdělání v oblasti finanční gramotnosti a pomáhá jim také zvýšit šance na uplatnění se na trhu práce. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků