Petra Svoboda jako obrázek, a to doslova. Super.cz

Skoro denně se těšíte pohledem na její tvář v televizi. Poznali byste tuto krásku i na obrázku?

Má za sebou kariéru modelky, nyní moderuje Polední a Odpolední Televizní noviny na Nově, a tak je Petra Svoboda (38) zvyklá, že je její podoba neustále zaznamenávána. Vůbec poprvé ale jedna z nejkrásnějších moderátorek stála portrétem, tuší ji namalovala talentovaná ilustrátorka Zuzana Osako.

„Spolupracuji se Zuzanou už asi dva roky a jsem za to ráda,” říká Petra, se kterou jsme se setkali právě na výstavě kreseb v hotelu Emblem. „Nestihla jsem vernisáž, ale chtěla jsem výstavu vidět, protože tady Zuzka má spoustu krásných ilustrací a obrázků.”

Svoboda stála malířce modelem poprvé. „Je pravda, že takovéto ilustrace byly mojí premiérou. Už dlouho se mi líbilo, jak Zuzana kreslí, a myslím, že z toho vznikly hezké obrázky,” uvádí s úsměvem Svoboda.

Pohledná moderátorka ale nestála talentované malířce pouze modelem. Je totiž také múzou její nově vzniklé módní značky Tradice. „Oblečení vychází z českých tradic a folklóru, ale dá se kombinovat i s moderními doplňky. Je tam tedy trochu z historie, tradic i současnosti,” komentuje další fázi spolupráce Petra Svoboda. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků