Víte jak si vybrat dobrý bazén? Nebo v tom ještě plavete?

30. května 2016 7:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Nejlepší doba pro objednání bazénu je právě nyní. Jsme teprve na začátku sezóny a je ještě z čeho vybírat. Je lepší přemýšlet dopředu, nežli objednávat bazén v době veder, kdy budou ceny bazénů vyšší. Bazény se v naší zemi těší velké oblibě, dokonce v přepočtu na jednoho obyvatele, jsme jednou ze zemí, kde najdeme nejvíce vlastníků zahradních bazénů.
Bazény s nafukovacím okrajem

Bazény s nafukovacím okrajem

Bazény s nafukovacím okrajem jsou velmi oblíbené především díky své rychlé a jednoduché montáži. Stačí nafouknout horní kruhový prstenec bazénu, napustit ho vodou a stoupající sloup vody bazén postaví sám. Tyto bazény se staly hitem v devadesátých letech minulého století a svoji prodejnost si drží do dnes. Tyto bazény jsou dodávány v různých velikostech, takže si vybere určitě každý. Nejprodávanějšími rozměry jsou u těchto bazénů tyto: 366 x 91 cm, 457 x 107 cm, 457 x 122 cm.

Koupit
nyní na HvezdickaNova.cz
Bazény s konstrukcí

Bazény s konstrukcí

Nespornou výhodou bazénů s konstrukcí je jejich vzhled. Tyto bazény vypadají na zahradě prostě moc hezky. Montáž těchto bazénů je velice jednoduchá. Bazén s konstrukcí postavíte za 20 až 30 minut. Nepostaví se sice sami, tak jako bazény s nafukovacím okrajem, ale jejich největší předností je právě to, že žádný nafukovací prstenec nemají. Pokud dojde u bazénů k nějakému defektu, pak je to s největší pravděpodobností v nafukovacím prstenci. Výška bazénu 122 cm již umožňuje v bazénu plavat, aniž by plavec zachytával nohama o dno bazénu ale lze vybrat i bazény s výškou 1 m. Tyto bazény jsou pak vhodné i pro děti.

Koupit
nyní na HvezdickaNova.cz
Nejprodávanější bazén s konstrukcí

Nejprodávanější bazén s konstrukcí

Bazén 366 x 122 cm s konstrukcí se stal v roce 2015 nejprodávanějším bazénem v ČR. Je cenově dostupný, dalo by se říci, že až velmi levný, při čemž si zachovává velmi vysokou užitnou hodnotu. Podobně pak vychází bazén o rozměrech 457 x 122 cm. Záleží spíše na tom, kolik má kdo místa na zahradě.

Koupit
nyní na HvezdickaNova.cz
Bazén s konstrukcí obdélníkového tvaru

Bazén s konstrukcí obdélníkového tvaru

Dalším velmi oblíbeným bazénem je bazén s konstrukcí obdélníkového tvaru 549 x 274 x 122 cm. Výška bazénu 122 cm umožňuje plavání a zároveň obdélníkový tvar a délka 549 cm splňují nároky pro aktivní vyžití ve vodě. Oproti kruhovým bazénům je sice o něco dražší, ale jeho užitná hodnota a možnosti sportovních aktivit v bazénu se určitě vyplatí. Bazén je vyroben ze silnějších trubek, nežli jsou vyrobeny bazény s konstrukcí kruhového tvaru. Na zahradě vypadá naprosto úžasně.

Koupit
nyní na HvezdickaNova.cz
Vanička na oplach nohou

Vanička na oplach nohou

Nepostradatelnou vychytávkou je vanička na oplach nohou. Vaničku lze snadno připevnit před schůdky, tak aby si každý uživatel bazénu v této vaničce opláchl našlapané nohy před vstupem do bazénu.

Koupit
nyní na HvezdickaNova.cz