Svěrákovi se Petra Vraspírová hodně líbila.

Svěrákovi se Petra Vraspírová hodně líbila. Foto: archiv muzikálu

Krásná přítelkyně Romana Vojtka to s chlapy umí: Český držitel Oscara i Zlatého glóbu z ní nemohl spustit oči!

Zdeněk Svěrák (85) poprvé navštívil muzikál Ať žijí duchové. A byl nadšený. "Udělali jste mi radost," uvedl na jevišti Zdeněk Svěrák, kterého doprovodil jeho parťák Jaroslav Uhlíř (76). "Je to výborné, diváci se celou dobu dobře baví a určitě přijdu zase znovu," nešetřil chválou skladatel, jehož písně Neopouštěj staré známé pro nové, Severní vítr nebo Hajný je lesa pán naprosto zlidověly.

Oba pánové společně se svými manželkami v zákulisí pozdravili účinkující a blahopřáli jim k výkonům. Roman Vojtek představil panu Svěrákovi svou přítelkyni Petru Vraspírovou, která se alternuje v úloze Leontýnky. A Svěrák z ní nemohl spustit oči. Půvabná blondýnka ho velmi zaujala. Že by jí už chystal roli v dalším filmu?

"Adaptace je vydařená, je mi jasné, že na rozdíl od filmu nebylo možné obsadit tolik dětí a verze se studenty DAMU se mi zdá povedená," poznamenal spoluautor původního scénáře a držitel mnoha ocenění. Vedle tří Českých lvů také Oscara a Zlatého glóbu za film Kolja, který režíroval jeho syn Jan Svěrák. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků