Veronika Kašáková

Veronika Kašáková Foto: Věra Vernerová

Finalistka Miss z dětského domova pózovala úspěšné fotografce: Při focení panovala velká nervozita

16. května 2016 16:01

Během loňského finále České Miss se Veronika Kašáková bohužel nedostala na pomyslnou bednu, rozhodně ale nesešla z očí ani myslí. Zejména dobročinnosti se dívka, která vyrůstala v dětském domově, věnuje více než několik posledních držitelek titulů České Miss dohromady. Před pár dny modelka nafotila sérii uměleckých fotografií se svou kamarádkou, cestovatelkou a fotografkou Věrou Vernerovou. Vše se odehrálo v exteriérech kousek od Prahy v Ovčárech, kde měli koně stáje.

„Fotila mě Věra Vernerová, která fotí po celém světě. Seznámila nás její sestra Gábina, která se mnou vyrůstala v dětském domově. Děvčata se o sobě dozvěděla nedávno. Svět je malý a já jsem šťastná za taková propojení,“ řekla Veronika Kašáková.

Veronika se věnuje charitě. „Zakládám nadační fond Veroniky Kašákové, který bude zapsán letos v červnu do obchodního rejstříku. Bude se věnovat výhradně problematice mladistvých žijících v dětských domovech,“ prozradila Kašáková, která tak udělala další významný krok ve svém životě. Projekt Nový start s Veronikou, který připravuje, má za úkol navštívit všechny děti v dětských domovech po celé České republice.

Výsledné fotky vypadají skvěle, ale jejich vznik nebyl vůbec idylický. „Ke koním jsem přistupovala s velkým respektem a až v jejich přítomnosti jsem zjistila, že jsem strašpytel. Moje kamarádka z České Miss měla ošklivý úraz na koni a mně se stále ta její historka vybavovala. Vtipné na tom bylo, že jsem se měla tvářit sexy, a přitom bych tvrdila, že kůň je na fotografii za toho fešáka, já měla žaludek v krku,” směje se půvabná modelka.

Fotografka Věra Vernerová procestovala přes sedmdesát zemí. Její fotografie můžete vidět také na stránkách italského magazínu Vogue nebo National Geographic. 

Jiří Čeladník , Super.cz