Gabriela Gunčíková

Gabriela Gunčíková Foto: Andres Putting (EBU)

O blondýnce z Jankovic se na Eurovizi ví, zaujala na první dobrou

5. května 2016 20:39

Gabriela Gunčíková (24) je od neděle ve Stockholmu, kde se díky loňskému vítězství Månse Zelmerlöwa koná Velká cena Eurovize 2016. Stihla už rozdat několik rozhovorů, zúčastnit se setkání s fanoušky, kterými se pomalu, ale jistě plní město, absolvovala první velkou zkoušku na pódiu v Globe Areně a hodně času tráví zkoušením ve studiu. To hlavní ji čeká 10. května, kdy předstoupí před publikum zde ve Stockholmu a skrze televizní obrazovky také v dalších zemích Evropy včetně České republiky (ČT2). Finále se bude poprvé vysílat také ve Spojených státech.

Ohlasy má Gábina a český tým obecně zatím skvělé. Zvukoví a obrazoví odborníci v Globe Areně Čechům vysekli poklonu za zvuk i grafické efekty, které Gábinu a její soutěžní píseň I Stand doprovodí, zpěvačku zase zastavují novináři i fandové se slovy chvály, ať už co se týče jejího hlasu nebo vystoupení komplexně. Zkoušky soutěžících je totiž možné sledovat živě na velké obrazovce v zázemí pro novináře a členy delegací.

Dnes byl poslední, čtvrtý den prvních zkoušek (další budou následovat). Tým složený ze zástupců webu ESCToday, jenž monitoruje přípravy a veškeré dění na soutěži, po každém z nich udělil body podle toho, jak je který interpret zaujal. O tom, že po prvních dvou dnech Gábina vedla, jsme informovali. A čerstvě zveřejněné výsledky ukazují, že se svými 110 body nechala za zády 40 z celkem 41 soupeřů. Více bodů dostala jen zpěvačka z Ukrajiny (119). Na základě tohoto ESCToday předpovídá Gábině postup do finále. Ten mají v rukou především hlasující diváci, rozhodně je to ale známka toho, že se ve Stockholmu o české delegaci ví a že patří k těm výrazným. 

Lucie Sieglová , Super.cz