Jiřina Bohdalová předčasně slavila 85. narozeniny.

Jiřina Bohdalová předčasně slavila 85. narozeniny. Herminapress

Dojatá Jiřina Bohdalová slavila životní jubileum na jevišti: K narozeninám dostala od herců a diváků finanční dar!

Až za pár dnů, přesněji třetího května, oslaví Jiřina Bohdalová (90) pětaosmdesáté narozeniny. Oslavy jubilea si však užívá už teď. Nedávno jí jeden dárek dal režisér a scenárista Zdeněk Zelenka, který pro ni napsal hlavní roli a také s ní natočil film Každý milion dobrý, a v neděli se dočkala i benefičního představení v Divadle Na Jezerce v komedii Paní plukovníková.

„Tak to je pro mě hodně velké překvapení a musím se přiznat, mám slzy na krajíčku. Díky moc a díky všem. Mám ráda humor a mám ráda i smích z hlediště. Je to tak, že něco já tady na jevišti dávám vám a vy mi to zase vracíte. Mám krásný pocit z takového propojení. A ještě jednou děkuji,“ řekla s malinko pohnutým hlasem Jiřina Bohdalová při děkovačce zcela zaplněnému hledišti.

„Velice si vážím toho, že paní Bohdalová u nás hraje už dvanáct let. Za tu dobu vystřídala řadu skvělých a čtyři fantastické hlavní role. Tu jednu předvedla dnes a řekněte sami, nebyla k „sežrání?,“ položil řečnickou otázku principál Jezerky Jan Hrušínský a další bouřlivý potlesk byl zcela jasnou odpovědí.

Jak uvedl, dříve bývalo zvykem u soukromých divadelních společností pořádat při významných jubileích benefice, a pokud to šlo, plnila se přání oslavenců. „Tentokrát jsme to u nás změnili, nic Jiřině Bohdalové neprozradili a za nás herce i vás diváky jí předáme šek na 30 000 korun. Ať si ho i narozeniny užije ve zdraví a pohodě,“ dodal Hrušínský.

Po pugétech a přáních se herci přesunuli do zákulisí, kde došlo i na přípitek a gratulace nejen od principála a jeho manželky, ale samozřejmě i od kolegů, s nimiž hrála v Paní plukovníkové – Jaroslava Satoranského, Libuše Švormové, Valérie Zawadské, Veroniky Jeníkové, Zdeňka Maryšky a Zdeňka Hrušky. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků