Rudolf Hrušínský nejml. měl premiéru hry Stvoření světa - bez cenzury, na které mu tleskala i manželka (dlouhovlasá blondýnka).

Rudolf Hrušínský nejml. měl premiéru hry Stvoření světa - bez cenzury, na které mu tleskala i manželka (dlouhovlasá blondýnka). Herminapress

Společenskému dění se vyhýbá, na premiéře nové hry Rudolfa Hrušínského nejml. ale jeho manželka nechyběla

Společenskému dění za přítomnosti novinářů a fotografů se Rudolf Hrušínský nejml. a jeho manželka většinou vyhýbají. Jejich společných fotek je tak jako šafránu. Premiéru nové hry s názvem Stvoření světa – bez cenzury, v níž Hrušínský nejml. hraje, si ale hercova paní ujít nenechala.

Jak již název napovídá, hra je o trochu jiném stvoření světa. Eva v podání Romany Goščíkové je například průkopnicí bio života a s Adamem (Milan Enčev) mají vztahové potíže. „No, popravdě, úplně jsem to stvoření v tomhle představení nezvládnul. Trochu se mi vymklo z rukou. Ač jsem vševědoucí a dokonalý s neodolatelnou touhou tvořit, mé dílo mělo drobné nedostatky. Ano, zvěř, kytičky bylinky se povedly, vydařila se mi i Eva, ovšem Adam je tak trochu výrobní zmetek,“ nastínil Jan Rosák, představitel Boha.

Hrušínský nejml. ve Stvoření světa ztvárňuje anděla, protikladem mu je Valérie Zawadská, která od autora hry i jejího režiséra Karla Janáka přijala roli padlého anděla. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků