Syn Peroutky z Olympiku to zkouší v muzikálu.

Syn Peroutky z Olympiku to zkouší v muzikálu. Foto: Ať žijí duchové/ MGM agency

Druhý Baryšnikov z něj asi nebude: Tento sladký zpěvák čerstvě odstátnicoval, zkouškami z tance by ale neprošel

Někdo tančí s vlky, jiný zase s duchy. Frontman kapely Perutě Milan Peroutka, syn stejnojmenného a tragicky zesnulého bubeníka legendárního Olympiku, má pro strach uděláno. Denně vyvolává duchy, dovádí s nimi a ještě se tím chlubí.

Nejedná se ovšem o nadpřirozené bytosti z druhé strany, tedy alespoň do chvíle, než se rozzáří reflektory na jevišti. Milan Peroutka, který se hudbě věnuje od narození a sbírá úspěchy nejen se svou kapelou Perutě, ale i jako herec a moderátor, neodmítá žádnou výzvu, a tak když přišla nabídka na novou muzikálovou pohádku Ať žijí duchové, s radostí ji přijal.

„S nabídkou do muzikálu jsem si splnil několik snů. Za prvé si zahraju v pěkné české pohádce s líbivými českými písničkami, za další v ní mám úlohu studenta DAMU, což se mi ve skutečném životě nepoštěstilo," prozradil nám Milan s úsměvem.

Sám ale přiznává, že v tanci, který k muzikálům neodmyslitelně patří, už spíš pokulhává. „Snažím se na tom ale svědomitě makat a věřím, že to do prvního představení všechno doladím. Všechno je pro mě nové, neokoukané a vzrušující," třese se Peroutka nedočkavostí před první publikum.

Vše má skvělé načasování a Milan teď skripta a posluchárny vyměnil za prkna, která znamenají svět. „Čerstvě jsem odstátnicoval a teď se můžu naplno věnovat zkoušení. A věřte, je to daleko zábavnější než průběh příprav ke státnicím." 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků