Vévodu s vévodkyní z Cambridge v Bhútánu přivítala sestra krále s manželem.

Vévodu s vévodkyní z Cambridge v Bhútánu přivítala sestra krále s manželem. Profimedia.cz

Vévoda a vévodkyně z Cambridge přistáli v Bhútánu: Setkají se s ‚Williamem a Kate Orientu‘

Týdenní oficiální cesta po Indii a Bhútánu vévody s vévodkyní z Cambridge je ve své druhé polovině. Pár ve čtvrtek v ranních hodinách přistál soukromým letadlem na území hornatého jihoasijského státu Bhútán, jemuž se také někdy přezdívá „Země hřmícího draka“. Vzácná návštěva byla hned na letišti přivítána princeznou Chimi Yangzum Wangchuck - sestrou krále Bhútánu a jejím manželem.

Po uvítání a absolvování ceremoniálu na symbol přátelství se William (39) s Kate (39) vydali na vyhlídkovou cestu po krásách himálajské krajiny do hlavního městě Thimphu, kde je čeká setkání s představiteli tohoto malého asijského království, jimiž jsou král Džigme Khesar Namgjal Wangčhug a jeho manželka Džetsun Pema. Dvojici, které se přezdívá William a Kate Orientu, pojí s těmi skutečnými kromě mimořádné oblíbenosti u lidu například i svatba v roce 2011 nebo prvorozený syn, jenž se jednoho dne stane následníkem trůnu. Malý princ sice přišel na svět již začátkem února, ale stále ještě nebyl pojmenovaný.

Následně se vzácná návštěva z Velké Británie účastní tradičního uvítacího ceremoniálu, který bude přehlídkou hudby, slavnostních kostýmů a cvičených koní. Po večeři s královským párem Bhútánu je zítra čeká šestihodinový výšlap k horskému buddhistickému klášteru s názvem Taktsang neboli Tygří hnízdo, jenž je vystavěn ve výšce 3120 metrů nad mořem. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků