Kateřina Votavová nemá postavičku jako lusk zadarmo.

Kateřina Votavová nemá postavičku jako lusk zadarmo. Foto: Jan Tůma

Co je to za nesmysl? Tahle misska dře ve fitku, aby se zbavila svalů

Ženy většinou cvičí, aby si vypracovaly figuru. To ale není případ Kateřiny Votavové, modelka naopak od Nového roku pracuje na tom, aby se svalů zbavila. Prý se jí nelíbí vysportovaná postava a chce jí dát ženské křivky. A místo aby trenér ve fitku popoháněl ji, ona křičí na něj, aby ji „týral“ víc.

Být přítomen jejich tréninku je trochu jako být u hádky partnerů. Trenér se snaží finalistku České Miss 2010 přemluvit, aby si na chvíli odpočinula, protože nemůže už druhou hodinu týrat své působivé tělo, ale ona nechce o pauze ani slyšet.

„Dala jsem si předsevzetí, že se do léta zbavím pozůstalých svalů z dob, kdy jsem aktivně sportovala, a nechci se zdržovat odpočinkem,“ vysvětluje Kateřina, pro niž je sport po módě a modelingu další vášní. „Dříve jsem se závodně věnovala aerobiku a kvůli němu mám teď výrazně vyrýsované svaly, což se mi nelíbí. Já osobně mám ráda ženské postavy s oblými boky, jemné křivky, a toho bych chtěla dosáhnout.“

Jenomže zbavit se výrazných svalů není tak jednoduché. Trenér se rozhodl s Kateřinou využít tzv. toggle, což je cvičení, pomocí kterého zpevňujete svalstvo. Dochází sice ke zpevnění postavy, ale zamezí se tím nadměrnému vyrýsování svalů.

Kateřina cvičí několikrát týdně. „Chudák Dodo si se mnou občas užije perné chvilky, ale když se do něčeho pustím, chci tomu dát všechno. Navíc holka, když není úplně spokojená se svou postavou, tak dokáže udělat nemožné pro to, aby se líbila hlavně sama sobě,“ říká Kateřina, která byla loni vybrána časopisem Esquire mezi dvacet nejkrásnějších žen světa. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků