Dospělé ženy s akné? Nejsou výjimkou! Poznejte 5 zásad, jak pupínkům předcházet

Problémy s pletí se vyskytují nejen u pubertální mládeže. S akné bojují i ženy kolem třicítky. Jejich pleť se chová jinak, a tak jim možná přestala zabírat kosmetika, která si s pupínky před pár lety hladce poradila. Naštěstí na trhu je dostatek prostředků i pro ně. Jen je třeba vybírat takové, které akné léčí, a to i dlouhodobě.
1. Pochopte svoji pleť

1. Pochopte svoji pleť

Dospělá pleť se chová jinak než pleť puberťáka. A také akné má jiné projevy. Objevuje se na dříve méně obvyklých místech, jako jsou krk, brada nebo čelisti. Zároveň se u dospělých žen mnohem častěji setkáváme s červenými zanícenými ložisky, která mohou být i bolestivá. I proto vám možná už nepomáhá kosmetika, kterou jste na problematickou pleť používala před lety. Naštěstí je na trhu také dostatečné množství účinných léčivých přípravků. Jen je potřeba si dát tu práci a najít ten, který vám bude vyhovovat. Léčbu je totiž třeba uzpůsobit vaší pleti, proto před výběrem konkrétního léčivého přípravku je vždy nejlepší navštívit lékaře.

Více informací
nyní na BAYER s.r.o.
2. Připravte se na dlouhý boj

2. Připravte se na dlouhý boj

Akné u dospělých bývá obvykle chronickým problémem. Akné se obvykle zhoršuje v období menstruace, případně při stresových situacích. Proto hledejte léčivé přípravky, které pleť léčí dlouhodobě. Vhodným by pro vás mohl být například léčivý přípravek Skinoren krém – ten se může používat během celého roku, takže v průběhu léčby můžete pleť bez obav vystavovat slunečním paprskům.

Více informací
nyní na BAYER s.r.o.
3. Nebojte se být náročná

3. Nebojte se být náročná

Je ovšem těžké zůstat trpělivá a důvěřovat dlouhodobé péči, pokud na vás právě vykoukly nové pupínky způsobené akné (tzv. komedony). Chcete se jich zbavit hned. Krátkodobé zlepšení však nemusí vydržet trvale. Léčivý přípravek Skinorem krém působí na všechny základní příčiny akné a proniká do všech vrstev kůže. Je vhodný jak na zánětlivé, tak na nezánětlivé formy akné.

Více informací
nyní na BAYER s.r.o.
4. Kontrolujte složení

4. Kontrolujte složení

Vaše pleť je citlivá? Zajímejte se proto o složení přípravků, které na ni nanášíte! Léčivou látkou v léčivém přípravku Skinoren krém je kyselina azelaová, která se v medicíně používá k léčbě mírného až středního akné. Na povrchu pleti se vyskytuje přirozeně a jejím úkolem je ničit bakterie v pórech kůže. Zároveň pomáhá řídit tvorbu a rohovatění kožních buněk a tím zamezuje vzniku nových pupínků.

Více informací
nyní na BAYER s.r.o.
5. Buďte důsledná

5. Buďte důsledná

Problémy s pletí se u dospělých rozvíjejí postupně během času. Proto ani léčba nemůže být záležitostí pár dnů. Pokud tedy chcete napomoci léčbě akné, je potřeba se pleti denně věnovat. Léčivý přípravek Skinoren krém je potřeba aplikovat dvakrát denně, vždy po pečlivém očištění pleti. Jemně jej naneste a rozetřete na postižená místa. Většinou je výrazné zlepšení akné zřetelné již po 4 týdnech. Léčivý přípravek Skinoren krém by měl být používán každý den. Skinoren krém je léčivý přípravek k léčbě akné ke kožnímu podání s obsahem kyseliny azelaové. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Léčba může být úspěšná pouze při dlouhodobém užívání. L.CZ.MKT.CC.03.2016.0630

Více informací
nyní na BAYER s.r.o.

Časová osa článků