Veronika Arichteva jako Magdalena v První republice

Veronika Arichteva jako Magdalena v První republice Foto: archiv České televize

Manželství s režisérem se krásce vyplácí: Veronika Arichteva se vrátí v pokračování První republiky

Dobový seriál, který na pozadí osudů rodiny Valentových mapuje vývoj československé společnosti v meziválečném období, se dočká svého pokračování. Start natáčení druhé řady První republiky je naplánován na listopad letošního roku. Režie nových třinácti dílů se opět ujme Biser A. Arichtev, manžel herečky Veroniky Arichtevy (34), která se samozřejmě v nových dílech objeví.

Děj pokračování První republiky začíná na podzim roku 1928. Jaroslav Valenta v podání Jiřího Vyorálka se vrací domů z vězení a je odhodlaný získat zpátky dobrou pověst, respekt ve společnosti i úspěch v obchodu. V rodinném podnikání o něj ale nikdo nestojí. Bratr Vladimír, jehož hraje krasavec Ján Koleník, vede povoznictví, kde těží především z legionářské minulosti a kontaktů získaných za války ve Francii. Kromě členů rodiny Valentových, známých z první série, se v pokračování objeví řada nových postav – mezi jinými například dospělé dcery Jaromíra Valenty Irena a Eliška nebo hospodyně Marie Píchová, která se sblíží právě s Jaroslavem.

V druhé řadě První republiky se vrátí i Jan Vlasák v roli Aloise, který se ve 20. letech přesunul na venkov. „Jsem moc zvědavý, kam se má postava dostane. Naše republika se tehdy rychle měnila, těch možností je tedy mnoho. Rád si navíc sám ve scénáři hledám mezi řádky a spoluvytvářím charakter své postavy. Doufám tedy, že pro mě pan scenárista připraví pár pěkných dramatických situací. To bych si přál. A také to, aby tato nová řada byla alespoň tak úspěšná jako ta první,“ říká Jan Vlasák.

„Děj se bude odehrávat o osm let později, což mi jako herečce nabízí možnost zajímavé práce na mé roli. Těším se i na práci s manželem, jelikož ho jako režiséra velmi uznávám a důvěřuju mu. Zatím jsem četla synopse a řekla bych, že se diváci mají na co těšit,“ doplňuje svého kolegu představitelka Magdaleny Valentové Veronika Arichteva.

„Druhá série bude také trochu rehabilitovat postavu Jaroslava. Chceme ukázat jeho charakter z trochu jiného úhlu pohledu. Jaroslav je vždy připraven udělat vše pro rodinu a její úspěch. Někdy se kvůli tomu pohybuje na hraně zákona nebo etiky, ale je to zároveň správný chlap se selským rozumem, který díky tomu, jaký je, posouvá rodinu a firmu dopředu,“ říká Filip Bobiňski, autor projektu a producent. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků