Sandra Černodrinská

Sandra Černodrinská Foto: Archiv FTV Prima

Veselé Velikonoce? Herečka z Primy je tráví schovaná pod postelí, bojí se opilých kluků

Blíží se velikonoční svátky, které ne všichni slaví, a když už, tak na nespočet způsobů. A i co se herců ze seriálu Přístav týče, tak co dotazovaný, to úplně jiný program.

„Mám ráda Velikonoce a jaro vůbec, je to čas, kdy se všechno na zahradě probouzí. Kytky letos žádné sázet nebudu, protože mám všude trvalky. Ale byt si ráda vyzdobím. Samozřejmě napeču a navařím jako vždycky, uzené, křen, nádivku, vajíčka a uvidím, co dalšího ještě. Na Velikonocích nemám ráda jedině to vyplácení pomlázkou,“ říká Hana Gregorová.

To Boris Hybner se právě na pomlázku těší. „Tam, kde bydlíme, se v průběhu let narodila spousta dětí, takže naše děti Max a Žožo mají kolem sebe spoustu vrstevníků. Tradice pomlázky se tam dodržuje a kluci chodí naši dceru vyplácet. Ona se ženou barví vajíčka. Nevím, jak to dělají, ale jsou různobarevná a pokaždé moc krásná. Já je samozřejmě pomlázkou vyplatím taky, to musí být. Je to hezký zvyk a já jsem rád, že už je zima v tahu a začíná jaro.“

Pracovně naopak bude Velikonoce trávit Petr Lexa. „Já Velikonoce moc neřeším, vlastně jsem si doteď ani neuvědomil, že už jsou zase tady. Ale letos vím přesně, co mě během nich čeká – s kapelou Slza budeme na Moravě točit nový videoklip. Zatím neřeknu, k jaké písničce, ať mají fanoušci překvapení,“ napíná fanynky.

Ani Sandra Černodrinská svátky jara příliš neprožívá. „Velikonoce většinou trávím schovaná pod postelí, protože se bojím opilých kluků, kteří mě pokaždé přijdou seřezat. Vajíčka jsme barvívaly s babičkou, ona tuhle tradici pořád dodržuje, ale já na to moc nejsem. A taky jsem Velikonoce většinou trávila prací. Myslím, že letos to bude stejně,“ prozradila Sandra.

Pro mnohé jistě zajímavý program bude mít Martin Dejdar, který odletí do Ameriky za rodinou. „Během Velikonoc jsem byl už jednou na Floridě a letos tam pojedu znovu. Na Floridě se samozřejmě slaví tyto svátky jinak, děti hledají vajíčka po zahradě a různé školy nebo spolky mívají speciální velikonoční akce. Třeba u dcery Sáry jsem jednou zažil, že na pole, kde byla spousta lidí, přiletěla helikoptéra, která shodila spoustu vajíček. Byl to masakr. Když jsem známým v Americe vyprávěl, že chlapi u nás chodívají koledovat a šlehají ženy pomlázkou přes zadek a ony si to nechají líbit, bylo to pro ně něco naprosto nepochopitelného. Ale pak dodávali: Hlavně si takové tradice zachovejte,“ povyprávěl. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků