Členové úspěšné české kapely jako děti

Členové úspěšné české kapely jako děti Foto: Super.cz/ Archiv zpěváků

Poznáte tyto dva neposedy? Jeden ‚trápil‘ rodiče zpěvem, druhý poznámkami ze školy. Dnes mají úspěšnou kapelu

Chlapečci na fotce holdovali hudbě jeden od raného dětství, druhý od střední školy a jejich okolí se tak ani nediví, že to dopadlo, jak to dopadlo - založili si kapelu. Sice teprve před rokem a něco, ale jejich písničky Lhůta záruční nebo Katarze si s nimi už zpívají tisíce fanoušků. Řeč je o skupině Slza, tedy Petru Lexovi a Lukáši Bundilovi.

„Vzpomínám si, že jsem byl jako malý šíleně hyperaktivní a rodiče nevěděli, co se mnou. Pomohlo až to, když mi dal táta do ruky mikrofon od starého magneťáku, který mě zabavil na dlouhé hodiny. Už tenkrát jsem v sobě začal probouzet showmana, když jsem v obýváku pořádal koncerty a všichni mě museli povinně poslouchat," nastínil Super.cz Lexa dobu, kdy u něj vášeň pro hudbu začala propukávat.

V případě Lukáše Bundila k tomu mělo dojít o něco později. „Ač jsem na fotce andílek, opak byl pravdou. Strašně jsem zlobil, na základce jsem měl v žákovské i 40 poznámek za rok. Zklidnil jsem se až na střední, když jsem začal hrát více na kytaru a věnoval se muzice,“ řekl.

Slzu oceňují nejen fanoušci, ale také členové Akademie populární hudby, kteří jim udělili tři nominace na Ceny Anděl - v kategoriích Skupina roku, Album roku a Objev. Ještě před vyhlášením kapela vyrazí na své první turné, které začne 3. dubna v Jablonci nad Nisou a skončí 16. května ve Velkém Meziříčí. Kapela pro fanoušky chystá show a autogramiádu celkem v osmi městech. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků