Ivan Jonák

Ivan Jonák Michaela Feuereislová

Pohřeb diskotékového krále Ivana Jonáka (✝59) je na prodej. Peníze chtějí dcery, které se s ním soudily

To je opravdu síla! Jak se redakci Super.cz podařilo zjistit, nejbližší příbuzní nedávno zesnulého bývalého diskotékového krále Ivana Jonáka (✝59) mají nabízet novinářům exkluzivitu na jeho pohřeb! Není to už skutečný hyenismus?

Že známé tváře prodávají práva na svou svatbu, na to jsme si v Česku už zvykli. Ale na kšefty se smrtí měla doteď monopol Věra Bílá.

„Jeho dcery na tom nejsou dobře, takže hledají někoho z médií, kdo by jim dal peníze a na oplátku měl exkluzivitu z pohřbu. Na jednu stranu to chápu, na druhou se tomu divím,“ řekl nám důvěryhodný zdroj z rodiny muže, který býval v devadesátých letech velkým kamarádem českých celebrit.

Teprve před dvěma lety ale vyšel z kriminálu, kde si odseděl osmnáct let za objednání vraždy své manželky (svobody si užil podle propočtů přesně 666 dní).

Tehdy se stal na chvíli slavným, všichni se s ním chtěli kamarádit a fotit, zájem o něj však brzy opadl. Umřel prakticky bez prostředků a nebýt přátel, kteří ho finančně podporovali, a matky, která ho u sebe nechala bydlet, bůh ví, jak by dopadl.

Pikantní na nabídce od pozůstalých je, že právě dcery o něm v době, kdy byl v base, tvrdily, že jejich matku nezabil, na druhou stranu ho ale před časem zažalovaly každá o pět miliónů za podíl v Discolandu Sylvie. Takovou hodnotu ale podle znaleckých posudků budova s pozemkem zdaleka nemá (sotva třetinovou), sám Jonák by navíc na vyplacení Sylvie a Veroniky ani neměl peníze. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků