Cate Blanchett je pro kostýmní výtvarníky múzou.

Cate Blanchett je pro kostýmní výtvarníky múzou. Profimedia.cz

Dokonalost sama: Cate Blanchett je na ceremoniálech snad ještě krásnější než na filmovém plátně

Přítomnost australské filmové divy Cate Blanchett (53) na galavečerech nejrůznějšího druhu je zárukou toho, že se dostaví skutečná dáma s vytříbeným vkusem. Ne náhodou jí vzdali hold kostýmní výtvarníci.

Před blížícím se vyhlášením Oscarů už své trofeje rozdaly asociace sdružující hollywoodské herce, producenty, režiséry, střihače, kameramany, zvukaře i maskéry. Nyní v Los Angeles došlo i na ocenění nejlepších počinů na poli kostýmního výtvarnictví.

Cate Blanchett na ceremoniálu obdržela Spotlight Award, protože patří mezi filmové hvězdy, díky nimž práce návrhářů na stříbrném plátně dokonale vynikne. Ocenění obdržela z rukou Sandy Powell, s níž spolupracovala na lesbickém dramatu Carol. Herečka i autorka kostýmů se dočkaly oskarové nominace, takže se sejdou i v neděli na nejsledovanější filmové události roku.

Na 18. ročníku Costume Designers Guild Awards se kromě Cate Blanchett radovali i tvůrci filmů Dánská dívka a Šílený Max: Zběsilá cesta, v nichž dostaly kostýmy výrazný prostor. Z televizní produkce byly oceněny seriály Hra o trůny a American Horror Story: Hotel. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků