Viktor Preiss

Viktor Preiss Foto: festival Hrnec smíchu

Konec závratné kariéry! Viktor Preiss jde do důchodu, chce už jen odpočívat

16. února 2016 8:56

Jako herec toho za osmašedesát let života stihl odpracovat tolik, kolik jiní nezvládnou za dvě stě let. Viktor Preiss nyní ale hlásí stopku! Po konci divadelní sezóny odchází do penze a za vším má být totální psychická vyčerpanost.

Obdivovaný divadelní, filmový a dabingový herec prý poslední dobou byl z práce strašně unavený. Deník Aha! dokonce cituje slova jeho údajného kolegy z divadla o tom, že Preiss se měl svěřit, že má poslední dobou psychické potíže.

Sám miláček generací českých diváků tato slova nepotvrdil, přiznal ale, že je vyčerpaný. „Každý máme určitou psychickou a fyzickou kapacitu, a tedy i hranici snesitelnosti, svoji míru soudnosti a odpovědnosti,“ prohlásil pro měsíčník vinohradského divadla.

Že zrovna on má největší právo začít naplno odpočívat a užívat si života, o tom snad nikdo nepochybuje. Viktor Preiss se navíc chce plně věnovat péči o svého syna Martina (43), který předloni údajně pod vlivem alkoholu přemýšlel o sebevraždě a následně musel na léčení.

Pro fanoušky tohoto mimořádného kumštýře zůstává naděje, že po pauze se mu začne po prknech, která znamenají svět, stýskat a v nějaké menší míře se časem vrátí. „Nikdy neříkej nikdy,“ dodal slavný umělec. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků